• polski
 • English
 • Podgórze

  60 

  Kubek bez ucha Podgórze przyda się w krakowskim melanżu.

  Podgórze jest dzielnicą Krakowa stosunkowo krótko, od 1915 roku. Wcześniej było (przeważnie) osobnym miastem. Dziś powoli przejmuje funkcje Kazimierza w kwestiach zabawy i melanżu, warto tu też połazić za dnia. Od Kazimierza dzieli je Wisła, ale łączy pieszo-rowerowa Kładka Ojca Bernatka i już na wstępie jest zagłębie knajp. Nocne swawole, dużo niezłego jedzenia, bary i kawiarnie – znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie.

  Kubek bez ucha najlepiej wziąć ze sobą. Dobrze też skompletować zapas do domowej kolekcji. Polecamy sąsiedni Kazimierz, pobliskie Grzegórzki i spory wybór wzorów związanych z Krakowem. Jeśli nudzi was klucz krakowski, poszukajcie ulubionych miejsc w innych miastach, mamy dzielnice między innymi Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Zresztą po prostu przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a pomysły przyjdą same.

   

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Kraków, Miejsca, Nazwy

  1 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Podgórze przyda się w krakowskim melanżu.

  Podgórze jest dzielnicą Krakowa stosunkowo krótko, od 1915 roku. Wcześniej było (przeważnie) osobnym miastem. Dziś powoli przejmuje funkcje Kazimierza w kwestiach zabawy i melanżu, warto tu też połazić za dnia. Od Kazimierza dzieli je Wisła, ale łączy pieszo-rowerowa Kładka Ojca Bernatka i już na wstępie jest zagłębie knajp. Nocne swawole, dużo niezłego jedzenia, bary i kawiarnie – znajdziecie tu wszystko, czego potrzebujecie. Swoją drogą, znajdziecie też nasze kubki, bo tuż nad Wisłą ulokował się świetny sklep z polskim dizajnem – Rzeczy Same, a przy placu Bohaterów Getta – kawiarnia Tworzywo.

  Dobrze jest przejść się do Parku Bednarskiego, niektórzy twierdzą, że to najładniejszy z krakowskich parków. W drodze pod górę miniecie Rynek Podgórski i architektonicznie interesujący kościół świętego Józefa. Z parkiem niemal sąsiaduje stadion klubu sportowego Korona, tu z kolei można spotkać ślady powojennego powojennego modernizmu. One zresztą są na Podgórzu tu i ówdzie. Na przykład w telewizji. Z okolic zbudowanego w latach 60. na wzgórzu Krzemionki gmachu roztacza się widok na Kraków.

  Słowem, chodźcie na Podgórze. Kubek bez ucha najlepiej wziąć ze sobą. Dobrze też skompletować zapas do domowej kolekcji. Polecamy sąsiedni Kazimierz, pobliskie Grzegórzki i spory wybór wzorów związanych z Krakowem. Jeśli nudzi was klucz krakowski, poszukajcie ulubionych miejsc w innych miastach, mamy dzielnice między innymi Warszawy, Wrocławia i Gdańska. Zresztą po prostu przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a pomysły przyjdą same.

     Exclusive products

  Special category of products