• polski
 • English
 • Kraków Kraków Kraków

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Kraków Kraków Kraków sugeruje nieskończone możliwości. A co najmniej trzy.

  Może być grubo, może być zwyczajnie, a czasem, jak wszędzie i tutaj przędzie się cieniutko. Jeden Kraków, a tyle scenariuszy.  Wiadomo, dawna stolica Polaków. Do tej pory oficjalnie nazywa się Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, choć dwa pierwsze słowa dawno przeszły do historii. Jako miasto odnajduje się świetnie, jest drugie co do wielkości w Polsce, a przy tym świetnie położone – blisko gór i stoków narciarskich.  Ze względu na zabytki, bardzo popularne wśród turystów.

  Przyjezdni cenią w Krakowie bycie przez chwilę poza czasem. Dają się uwieść wrażeniu, że wszystko dzieje się tutaj wolniej i w okolicach Rynku. Tubylcy, rzecz jasna, polemizują.

  Wszystkich zachęcamy, żeby kubek bez ucha Kraków zabrać ze sobą na spacer. Dobrze mieć własny, by niepotrzebnie nie śmiecić.  Krakowska kolekcja Mamsam rośnie z miesiąca na miesiąc. Mamy dzielnice, na przykład Kazimierz, Zabłocie i Ruczaj, zabytki znane jak Wawel i ważne adresy, choćby ulicę Meiselsa.

  Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, poszperajcie w sklepie. Skompletujecie plan miasta, a może i mapę Polski.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Kraków, Miasta, Miejsca, Nazwy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Kraków Kraków Kraków zapowiada nieskończone możliwości. Co najmniej trzy.

  Może być grubo, może być zwyczajnie, a czasem, jak wszędzie i tutaj przędzie się cieniutko. Jeden Kraków, a tyle scenariuszy.  Wiadomo, Kraków – dawna stolica Polaków. Do tej pory oficjalnie nazywa się Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, choć dwa pierwsze słowa dawno przeszły do historii. Jako miasto odnajduje się świetnie, jest drugie co do wielkości w Polsce, a przy tym świetnie położone – blisko gór i stoków narciarskich.  Ze względu na zabytki, bardzo popularne wśród turystów.

  Kraków w światowej świadomości funkcjonuje jako miejsce, które warto odwiedzać dla budowli z czasów renesansu i barokowych kościołów. Ewentualnie, dla niższych niż we Florencji cen. Ale mamy też sporo zabytków z czasów, w których kubek bez ucha taki jak nasze, choć bez atrakcyjnych wzorów,  służył do serwowania kompotu w stołówkach. Polecamy zobaczyć nieczynne hotele Forum i Cracovia, dom handlowy Jubilat oraz pospacerować po Nowej Hucie.

  W krajowej świadomości Kraków kojarzy się z poetami i poetkami. To stąd wywodzili się Wisława Szymborska i Czesław Miłosz, sławni polscy nobliści. Pięknie o Krakowie pisała Kora. Wszyscy pamiętamy „Krakowski spleen”, warto przypomnieć sobie piosenkę „Ocean wolnego czasu”: „Kraków Kraków Kraków Kraków/ Jak rtęć w rozbitym termometrze/ Bez nocy zawsze tuż nad ranem/ Nadmiar piękna oddech zapiera/ Cudowny bezczas jak zakochanie”.

  Przyjezdni cenią w Krakowie bycie przez chwilę poza czasem. Dają się uwieść wrażeniu, że wszystko dzieje się tutaj wolniej i w okolicach Rynku. Tubylcy, rzecz jasna, słusznie polemizują.

  Wszystkich zachęcamy, żeby kubek bez ucha zabrać ze sobą na spacer. Dobrze mieć własny, by niepotrzebnie nie śmiecić.  Krakowska kolekcja Mamsam rośnie z miesiąca na miesiąc. Mamy dzielnice, na przykład Kazimierz, Zabłocie i Ruczaj, zabytki znane jak Wawel i ważne adresy, choćby ulicę Meiselsa.

  Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, poszperajcie w sklepie. Skompletujecie plan miasta, a może i mapę Polski.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro