• polski
 • English
 • Forum

  60 

  Kubek bez ucha Forum przypomina, że czasem lepiej nie odkładać spraw na później.

  Trzeba mieć spory niefart, żeby zostać zaprojektowanym jako popisowa budowla epoki i zostać zbudowanym w roku, gdy epoka akurat się kończy. Właśnie coś takiego przytrafiło się krakowskiemu hotelowi Forum. Zaprojektowany w latach 70. przez Janusza Ingardena miał być efektowny architektonicznie i bardzo luksusowy. Od dawna nieczynny, pozostał instafriendly.

  Nasze kubki bez ucha powstają błyskawicznie, ale też szybko znikają. A że rzadko powtarzamy wzory, warto nie zwlekać z zakupem. W krakowskiej kolekcji wydaje się nieodzowny.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Kraków, Miejsca, Nazwy, Obrazy

  2 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Forum przypomina, że czasem lepiej nie odkładać spraw na później.

  Trzeba mieć spory niefart, żeby zostać zaprojektowanym jako popisowa budowla epoki i zostać zbudowanym w roku, gdy epoka akurat się kończy. Właśnie coś takiego przytrafiło się krakowskiemu hotelowi Forum. Zaprojektowany w latach 70. przez Janusza Ingardena miał być efektowny architektonicznie i bardzo luksusowy. Efektowny jest. Forum to piękny przykład brutalizmu, w dodatku z widokiem na Wawel. Z luksusem trochę się spóźnił. Budowa trwała ponad 10 lat, hotel otwarto w 1989 roku. Wkrótce powstały w Krakowie hotele, w których sauna i drzwi na fotokomórkę były oczywistością, a peweksem pachniał cały kraj. Od 2002 roku Forum stoi zamknięty i możemy tylko cieszyć się, że wciąż stoi. Ulokowało się tutaj zacne Forum Przestrzenie, skąd zwłaszcza latem, miło popatrzeć na Wisłę i zawsze modnie zrobić zdjęcie z instafriendly neonem Lato. Sam hotel też zresztą jest instafriendly.

  Nasze kubki bez ucha powstają błyskawicznie, ale też szybko znikają. A że rzadko powtarzamy wzory, warto nie zwlekać z zakupem. W krakowskiej kolekcji wydaje się nieodzowny.  Exclusive products

  Special category of products