• polski
 • English
 • Wilda

  60 

  Kubek bez ucha Wilda opowiada o dzielnicy w Poznaniu.

  Wilda długo miała sławę raczej łobuzerską, dziś jest już inaczej. Poznań właśnie taki jest – ma wiele twarzy, nie zawsze sympatycznych i, choć uchodzi za mieszczański, to łatwo poddaje się zmianom. Przynajmniej w ostatnich latach.

  Kubek bez ucha Wilda możecie dorzucić do poznańskiej kolekcji. Albo zbudować sobie szerszą – mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.

  • Kolekcje: Miasta, Miejsca, Nazwy
  • Kolory: Czerwony

  2 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0271 Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Wilda opowiada o dzielnicy w Poznaniu.

  Wilda to dzielnica z tradycjami. Pierwsze wzmianki pochodzą z XIII wieku. Nazwę wzięła od Mikołaja Wildy – kupca z Norymbergii, który w XV wieku przyjechał do Poznania w interesach i został na dłużej. Był radnym, nawet burmistrzem, a w wolnych chwilach pomnażał majątek. Wreszcie kupił folwark w Wierzbicach i nadał mu swoje nazwisko. Syn sprzedał folwark miastu i tak Wilda została dzielnicą Poznania. Pod koniec XIX wieku zaczęły powstawać tam fabryki, między innymi – w latach 20. XX wieku – słynne zakłady imienia Hipolita Cegielskiego. To tam w 1956 roku zaczął się pierwszy poważny protest przeciw władzom PRL.

  Wilda długo miała sławę raczej łobuzerską, jeszcze kilkanaście lat temu Grabaż z Pidżamy Porno śpiewał, że na Wildze zamieszkał szatan. To wprawdzie południowa dzielnica, ale nawiązujący do westernów wzór na naszym kubku ma sens. Nawet, jeśli dziś jest już inaczej. Poznań właśnie taki jest – ma wiele twarzy, nie zawsze sympatycznych i, choć uchodzi za mieszczański, to łatwo poddaje się zmianom. Przynajmniej w ostatnich latach.

  Kubek bez ucha Wilda możecie dorzucić do poznańskiej kolekcji. Albo zbudować sobie szerszą – mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Odrzuć