• polski
 • English
 • Miko

  Autor:

  50 

  Kubek bez ucha Miko przywodzi na myśl prezenty.

  Wzór powstał na cześć kierownika naszego sklepu, który (kierownik, nie sklep) ma na imię Mikołaj. Nie on jeden. Wszyscy znamy świętego Mikołaja, w dzieciństwie wierzyliśmy być może, że przynosi prezenty pod choinkę i, choć dorośliśmy wciąż wymieniamy się prezentami na mikołajki.

  Zielony rant kubka wprawi w świąteczny nastrój. Wolne skojarzenia zawiodą was do Torunia albo Wrzeszcza. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie jeszcze inne wzory współgrające z Miko.

  • Kolory: Turkus
  • Kolekcje: Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Miko przywodzi na myśl prezenty.

  Wzór powstał na cześć kierownika naszego sklepu, który (kierownik, nie sklep) ma na imię Mikołaj. Nie on jeden. Wszyscy znamy świętego Mikołaja, w dzieciństwie wierzyliśmy być może, że przynosi prezenty pod choinkę i, choć dorośliśmy wciąż wymieniamy się prezentami na mikołajki. Liczni Mikołajowie zapisali się w historii. W Polsce byli to na przykład Mikołaj Rej i Mikołaj Kopernik. Szczęśliwie wciąż obecny na scenie jest Mikołaj Trzaska, którego książkę „Wrzeszcz” bezustannie polecamy. W świecie zasłynęli rosyjscy carowie i mniej znany, ale zasłużony Mikołaj Grundtvig, który uważał, że uczelnie powinny służyć studentom, a nie tylko uczonym. Nestor polskiego dziennikarstwa Stefan Bratkowski pisał o nim tak: „Inicjator ruchu uniwersytetów ludowych, Mikołaj Grundtvig, ojciec duńskiej demokracji, zostawił Duńczykom w spadku po sobie  bardzo wiele czytelni”. Przywołujemy go, bo czytanie jest naszym hobby. Wierzymy, że może zmienić świat.

  Czytanie jest jeszcze milsze, gdy w zasięgu ręki mamy kubek z herbatą. Kubek bez ucha Miko sprawdzi się w tej roli doskonale. Zielony rant wprawi w świąteczny nastrój. Wolne skojarzenia zawiodą was do Torunia albo Wrzeszcza. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie jeszcze inne wzory współgrające z Miko.

   

     Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro