• polski
  • English
  • Fyrtel

    Autor:

    70 

    Kubek bez ucha Fyrtel to miła pamiątka z Poznania i z Trójmiasta.

    Fyrtel to słowo wywodzące się z niemieckiego das Viertel, które znaczy tyle, co dzielnica, okolica, część miasta. Szczególnie popularne w Poznaniu, ale używane też w Bydgoszczy, Toruniu, Trójmieście i okolicach.

    Kubek bez ucha Fyrtel to nasz ukłon w stronę lokalności. Lubimy, gdy ludzie trzymają się tego, co ważne w pobliżu. Mamy ulubione fyrtle w różnych miastach. W Krakowie to ulica Meiselsa, której centralnym punktem jest dla nas bar z hummusem Amamamusi. W Warszawie bliskie pozostają nam Żoliborz i Ochota, przynajmniej niektóre zakątki. Do Poznania wracamy na Taczaka 20.  W Gdyni lubimy knajpę Fyrtel, której bywalcy żartują, że gdyński trójkąt to Fyrtel – pizzeria Ogniem i Piecem – dom. Z Ogniem i Piecem macie tylko trzy kroki do  sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, są kubki bez ucha Mamsam.

    Poznań, gdzie słowo fyrtel jest w powszechnym użyciu, ma specjalne miejsce w naszych serduszkach, bo dowiódł, że zmiana jest możliwa. Był miastem zasłoniętych firanek, a jest centrum ruchów progresywnych, niektórzy mówią, że tęczową stolicą Polski. Kubek bez ucha Poznań doczekał się już wielu wersji, a mamy też lubiane poznańskie fyrtle – Wildę i Jeżyce.

    Przejrzyjcie dział kolekcje, poklikajcie w tagi, a znajdziecie kubek bez ucha, o którym marzycie.

     

     

     

     

    • Kolory: Czarny, Złoty
    • Kolekcje: Miejsca, Słowa
    Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
     

    Opis

    Kubek bez ucha Fyrtel to miła pamiątka z Poznania i z Trójmiasta.

    Fyrtel to słowo wywodzące się z niemieckiego das Viertel, które znaczy tyle, co dzielnica, okolica, część miasta. Szczególnie popularne w Poznaniu, ale używane też w Bydgoszczy, Toruniu, Trójmieście i okolicach. W Gdyni Fyrtel to nazwa jednej z najfajniejszych knajp – miejsca, gdzie można wypić i zapalić, ale też potańczyć przy didżejskich setach. Odbywają się tutaj bazarki na rzecz biednych piesków i spotkania aktywistek i aktywistek. Bywalcy żartują, że gdyński trójkąt to Fyrtel – pizzeria Ogniem i Piecem – dom. My przypominamy, że z Ogniem i Piecem macie tylko trzy kroki do pięknego sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, są kubki bez ucha Mamsam.

    Kubek bez ucha Fyrtel to nasz ukłon w stronę lokalności. Lubimy, gdy ludzie trzymają się tego, co ważne w pobliżu. Mamy ulubione fyrtle w różnych miastach. W Krakowie to ulica Meiselsa, której centralnym punktem jest dla nas bar z hummusem Amamamusi. W Warszawie bliskie pozostają nam Żoliborz i Ochota, przynajmniej niektóre zakątki. Do Poznania wracamy na Taczaka 20. W Gdyni fyrtel, gdzie jest Fyrtel polecamy gościom, bo to okolica, która opowiada historię miasta wyraźniej niż inne. Sąsiadują tu ze sobą rybackie chaty z początku XX wieku, modernistyczne kamienice, bloki z wielkiej płyty i wulgarna deweloperka. Warto wybrać się czym prędzej, bo zmienia się z miesiąca na miesiąc. Przybywa bloków, ubywa miasta.

    Poznań, gdzie słowo fyrtel jest w powszechnym użyciu, ma specjalne miejsce w naszych serduszkach i w naszym kramiku. W serduszkach, bo dowiódł, że zmiana jest możliwa. Był miastem zasłoniętych firanek, a jest centrum ruchów progresywnych, niektórzy mówią, że tęczową stolicą Polski. W kramiku, bo kubek bez ucha Poznań doczekał się już wielu wersji, a mamy też lubiane poznańskie fyrtle – Wildę i Jeżyce.

    Przejrzyjcie dział kolekcje, poklikajcie w tagi, a znajdziecie kubek bez ucha, o którym marzycie.

     

     

     

     


    Exclusive products

    Special category of products
    Select your currency
    PLN Złoty polski
    EUR Euro