• polski
 • English
 • Torino

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Torino to piękna pamiątka z Włoch.

  Turyn to świetne włoskie miasto nie tak bardzo lubiane przez turystów jak miasta z południa Włoch. Jest, po Mediolanie, drugim największym miastem północy kraju. Z założenia przemysłowe, jest jednak włoskie, więc są tu wszystkie lubiane atrakcje jak kawa, czekolada, gorgonzola, trufle, wąskie uliczki i imponujące place.

  Z Turynu blisko jest w góry. Tutejsze lotnisko służy czasem narciarzom za punkt przesiadkowy w stronę alpejskich stoków. W Mamsam niczego nie cenimy wyżej niż górskich wypraw, nart i okolicznych sportów.

  Jeśli nie macie w planach podróży, a bardzo tęsknicie za Włochami, to nie mogliście lepiej trafić. Kubek bez ucha Torino to tylko jeden z włoskich wzorów. Do kompletu dobierzcie Napoli, Milan i Romę. A są też włoskie słówka Amore i Basta. Ciao!

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Miasta, Nazwy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Torino to piękna pamiątka z Włoch.

  Turyn to świetne włoskie miasto nie tak bardzo lubiane przez turystów jak miasta z południa Włoch. Jest, po Mediolanie, drugim największym miastem północy kraju. Z założenia przemysłowe, jest jednak włoskie, więc są tu wszystkie lubiane atrakcje jak kawa, czekolada, gorgonzola, trufle, wąskie uliczki i imponujące place. Jest tu najwyższy ceglany gmach w Europie – Molle Antonella. Mieści się tam Muzeum Kinematografii, zawsze warte odwiedzenia. Z miejsc mniej oczywistych, można zwiedzać  muzeum samochodów. W końcu stąd wywodzi się fiat, również uchodzący w PRL za luksusowy fiat Mirafiori. Nie wiadomo, czy czarował nazwą, czy kusił niedostępnością – produkowany na Żeraniu, sprzedawany był głównie w peweksie – faktem jest, że fiat  131 zapisał się w popkulturze PRL. W Turynie działa też studio projektowe Pininfarina, które specjalizuje się w samochodach najwyższej klasy. Modele ferrari projektował tam polski designer Janusz Kaniewski.

  Gdy mowa o sławnych Polakach w Turynie, to pewnie najsłynniejszym był Zbigniew Boniek, który w latach 80. grał w Juventusie. Juve to dla turyńczyków świętość, więc Zibi był poważanym idolem.

  Z Turynu blisko jest w góry. Tutejsze lotnisko służy czasem narciarzom za punkt przesiadkowy w stronę alpejskich stoków. W Mamsam niczego nie cenimy wyżej niż górskich wypraw, nart i okolicznych sportów. Lubimy więc Turyn bardziej za Alpy niż spacery po mieście. Pamiętajcie, że w czasach niedoboru  na spacerze dobrze mieć ze sobą kubek bez ucha Torino. Podczas włoskich wycieczek szczególnie polecamy to miłośniczkom i miłośnikom herbaty. W lokalnych knajpach trudna do zamówienia, a z termosu w dowolnej chwili można przelać do kubka i pić ze smakiem.

  Jeśli nie macie w planach podróży, a bardzo tęsknicie za Włochami, to nie mogliście lepiej trafić. Kubek bez ucha Torino to tylko jeden z włoskich wzorów. Do kompletu dobierzcie Napoli, Milan i Romę. A są też włoskie słówka Amore i Basta. Ciao!  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro