• polski
 • English
 • Literatka

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Literatka łączy retro z tu i teraz. Bo to jedno z tych słów z przeszłości, które wróciły do codziennego języka.

  Podwójny, czarno-złoty szlaczek wieńczący kubek Literatka zwiastuje, że nic tu nie jest jednoznaczne. Są tacy, dla których literatka to przede wszystkim pisarka, innym – możliwe, że jest ich więcej – kojarzy się ze szklanką do picia wódki. My chcieliśmy raczej sprawić radość piszącym dziewczynom. Nie tylko dlatego, że picia wódki nie polecamy,  zresztą podobno pisanie też nie wychodzi na zdrowie. Nasz zagadkowy algorytm, który podpowiada pasujące wzory, przy Literatce poleca Hajs i Przodownika Pracy. Literatki mówią, że tylko jeden trafnie (i nie jest to Hajs).

  Krótko mówiąc, Literatka to kolejny kubek w kolekcji feminatywów. Przejrzyjcie dział Kolekcje albo poklikajcie w tagi, a przekonacie się, ile jest możliwości budowania własnych zbiorów. Polecamy. Radzimy nie zwlekać z zakupami, bo wzory znikają błyskawicznie i bardzo rzadko wracają.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Postaci, Relaks, Słowa, Sprawy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Literatka łączy retro z tu i teraz. Bo to jedno z tych słów z przeszłości, które wróciły do codziennego języka.

  Podwójny, czarno-złoty szlaczek wieńczący kubek Literatka zwiastuje, że nic tu nie jest jednoznaczne. Są tacy, dla których literatka to przede wszystkim pisarka, innym – możliwe, że jest ich więcej – kojarzy się z piciem wódki. Bo w literatka to nieduża szklanka, z definicji mieszcząca 125 ml, w praktyce od 100 do 150 ml. Jej nazwa nie pochodzi, jak można by przypuszczać, od epickich bankietów, a od niemieckiego „ein achtel Liter”, czyli „1/8 litra”. Nasze kubki mają większą pojemność, ale znajome pisarki wiedzą z doświadczenia, że na przykład na plaży w Gdyni wino smakuje z nich wyśmienicie.

  Obmyślając wzór Literatka chcieliśmy raczej sprawić radość piszącym dziewczynom. Nie tylko dlatego, że picia wódki nie polecamy,  zresztą podobno pisanie też nie wychodzi na zdrowie. Nasz zagadkowy algorytm, który podpowiada pasujące wzory, przy Literatce poleca Hajs i Przodownika Pracy. Literatki mówią, że tylko jeden trafnie (i nie jest to Hajs). Krótko mówiąc, Literatka to kolejny kubek w kolekcji feminatywów. Są wśród nich na przykład Architektka, Mecenaska, czy Informatyczka. Sami przejrzyjcie dział Kolekcje albo poklikajcie w tagi, a przekonacie się, ile jest możliwości budowania własnych zbiorów. Polecamy. Radzimy nie zwlekać z zakupami, bo wzory znikają błyskawicznie i bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro