• polski
 • English
 • Gdynia

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Gdynia niesie zadowolenie.

  Chyba w żadnym innym mieście w Polsce nie ma tylu osób zadowolonych z faktu, że mieszkają akurat tu. Patriotyzm lokalny gdynianek i gdynian jest aż niewiarygodny. Co więcej ciągle ktoś tam przyjeżdża pomieszkać na dłużej, sami mamy parę takich koleżanek i kolegów. I właściwie trudno się dziwić. W Gdyni jest wszystko – morze, miasto i las. A nawet trolejbusy, które jeżdżą już tylko w trzech polskich miastach.

  Kubek bez ucha Gdynia jest piękny sam w sobie, ale pasuje też do bogatych morskiej i trójmiejskiej kolekcji. Poklikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. A nawet więcej, bo mamy też  wspaniały kubek Gdynianka. Będąc w Gdyni, zajrzyjcie do sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, znajdziecie kubki bez ucha Mamsam.

  • Kolory: Granatowy
  • Kolekcje: Miasta, Morze, Nazwy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Gdynia niesie zadowolenie.

  Chyba w żadnym innym mieście w Polsce nie ma tylu osób zadowolonych z faktu, że mieszkają akurat tu. Patriotyzm lokalny gdynianek i gdynian jest aż niewiarygodny. Co więcej, ciągle ktoś tam przyjeżdża pomieszkać na dłużej, sami znamy parę koleżanek. I właściwie trudno się dziwić. W Gdyni jest wszystko – morze, miasto i las.

  Miasto ma niespełna sto lat, przed wojną było dumą władzy, symbolem sukcesu, również propagandowego. Można na tę propagandę narzekać, ale modernistyczne kamienice i czytelny układ ulic w centrum Gdyni zachwycają do dzisiaj. W PRL, która limitowała kontakty Polek i Polaków z zagranicą, Gdynia była oknem na świat. Mieszkańcy zapamiętali atmosferę portowego miasta. Świętojańska podobno pachniała kawą paloną na domowych patelniach. Kręcili się marynarze – polscy i zagraniczni.  Była Hala Targowa, gdzie sprzedawano wszystko, czego brakowało w sklepach – egzotyczne przyprawy, dżinsy, cytrusy i muzykę. W kawiarniach wielki świat mieszał się z półświatkiem. Było barwniej niż w głębi lądu. Wraz z PRL upadła gdyńska flota, miasto straciło portowy czar, ale dalej patrzy za horyzont. Szkoda, że nie ma już basenu na Polance Redłowskiej – tam woda przepięknie zrównywała się z horyzontem Bałtyku. Polecamy po Gdyni pochodzić gruntownie. Kamienna Góra, Orłowo, Śródmieście – to punkty obowiązkowe. Ale ciekawie jest też po drugiej stronie torów. Na Działkach Leśnych i Małym Kacku podpatrzycie luksus, na Grabówku i Chyloni zwykłe życie. Z każdej z tych dzielnic możecie skręcić do lasu.

  Poza tym Gdynia jest jednym z trzech miast w Polsce, obok Tychów i Lublina, gdzie ciągle jeżdżą trolejbusy.

  Kubek bez ucha Gdynia jest piękny sam w sobie, ale pasuje też do bogatych morskiej i trójmiejskiej kolekcji. Poklikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie, nawet  kubek Gdynianka. Będąc w Gdyni, zajrzyjcie do sklepiku Reset, gdzie prócz innych ładnych rzeczy, znajdziecie kubki bez ucha Mamsam.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro