• polski
 • English
 • Architektka

  60 

  Kubek bez ucha Architektka powraca! W wersji z podwójnym szlaczkiem.

  O kubkach z feminatywami myśleliśmy od dawna, a impulsem do ich zrobienia była dyskusja pod postem o książkach o architektkach, który na profilu bliskiego nam sklepu Bęc Zmiana wywołał grubą awanturę.

  Polecamy (kubek, a nie awantury!) wszystkim, zwłaszcza że to początek większej kolekcji. Wzorów z feminatywami będzie przybywać.  Są już między innymi Informatyczka, Mecenaska i Dyrektorka.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Postaci, Słowa, Sprawy

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Architektka powraca! W wersji z podwójnym szlaczkiem.

  W marcu 2021 roku bliski nam sklep Bęc Zmiana pokazał w mediach społecznościowych top książek o architektkach. Pod wpisem rozpętała się awantura, w której wzięło udział ponad 200 osób. Kłócące i kłócący się podawali w wątpliwość istnienie słowa „architektka”. Dyskusja utwierdziła nas w przekonaniu, że czas na kubki z feminatywami. Nam żeńskie formy od dawna wydają się oczywiste, ale okazuje się, że niektórych wciąż rażą.

  Przy okazji gorąco polecamy wydaną przez Centrum Architektury książkę Despiny Stratigatos „Gdzie są architektki”. Wiemy przecież, że są, więc warto sprawdzić, dlaczego jest o nich tak cicho.

  Kubek bez ucha Architektka polecamy wszystkim, zwłaszcza że kolekcja wzorów z feminatywami rośnie. Są już między innymi Informatyczka, Mecenaska i Dyrektorka.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro