• polski
 • English
 • Jeżyce

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Jeżyce opowiada o świetnej dzielnicy w Poznaniu.

  Jak powszechnie wiadomo wśród słuchaczy hip-hopu, Grunwald i Jeżyce to dwie najfajniejsze poznańskie dzielnice.  O Jeżycach wspominali Nagły Atak Spawacza i Peja, ale również, o zgrozo, Małgorzata Musierowicz. Poznań słynie z tego, że ścierają się tu cywilizacje i to jest jeden z wielu przykładów.

  Jeśli jesteście na miejscu, możecie włączyć kubek bez ucha Jeżyce  do poznańskiej kolekcji. Są w nich wzory Wilda, Łazarz i, oczywiście, Fyrtel.  Swoją drogą mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.

   

  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Jeżyce opowiada o świetnej dzielnicy w Poznaniu.

  Jak powszechnie wiadomo wśród słuchaczy hip-hopu, Grunwald i Jeżyce to dwie najfajniejsze poznańskie dzielnice.  O Jeżycach wspominali Nagły Atak Spawacza i Peja, ale również, o zgrozo, Małgorzata Musierowicz. Poznań słynie z tego, że ścierają się tu cywilizacje i to jest jeden z wielu przykładów. Musierowicz to konserwatywna pisarka serwująca opowieść o rodzinie z marzeń dobrze znanej partii. Jednak jej wczesne powieści były w latach 80. ultrapopularne i nawet progresywne dziewczyny dorastające w tamtych czasach przyznają, że w zapamiętaniu czytały. Jedna nasza koleżanka poszła kilka lat temu do kamienicy przy Roosevelta 5, gdzie mieszkali bohaterowie serii „Jeżycjada” i znalazła kawiarnię utrzymaną w klimacie sali katechetycznej.

  Poznań trochę taki jest – ma wiele twarzy, nie wszystkie są sympatyczne. Długo uchodził za miasto zasłoniętych firanek, w którym prawie wszyscy udawali, że nie wiedzą, co się dzieje, a działy się rzeczy wstrętne. W ostatnich latach  sporo się zmienia, specjaliści mówią, że stał się tęczową stolicą Polski. Działania istniejącej od 2015 roku grupy Stonewall sprawiły, że z mieszczańskiego zaścianka, Poznań wyrasta na naprawdę przyjazne miejsce. Swoją drogą, Stonewall wywodzi się z Jeżyc.

  Zatem „Jeżycjada” przebrzmiała, a Jeżyce są coraz głośniejsze. Piękne zabytkowe kamienice, Rynek Jeżycki, fajne knajpy, sporo dobrej kultury – teraz to one świadczą o dzielnicy. Zajrzyjcie tam koniecznie, kiedy będziecie w Poznaniu.

  Kubek bez ucha Jeżyce możecie włączyć do poznańskiej kolekcji. Są w niej wzory Wilda, Łazarz i, oczywiście, Fyrtel.  Swoją drogą mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Z miesiąca na miesiąc rośnie nasza kolekcja krakowska. Bez trudu skompletujecie z kubków mapę Warszawy.

  Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.

   

  Additional Information  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro