• polski
 • English
 • Wilda

  Autor:

  50 

  Kubek bez ucha Wilda opowiada o dzielnicy w Poznaniu.

  Wilda długo miała sławę raczej łobuzerską, dziś jest już inaczej. Poznań właśnie taki jest – ma wiele twarzy, nie zawsze sympatycznych i, choć uchodzi za mieszczański, to łatwo poddaje się zmianom. Przynajmniej w ostatnich latach.

  Kubek bez ucha Wilda możecie dorzucić do poznańskiej kolekcji. Albo zbudować sobie szerszą – mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.

  • Kolekcje: Miasta, Miejsca, Nazwy
  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0738

  Opis

  Kubek bez ucha Wilda opowiada o dzielnicy w Poznaniu.

  Wilda to dzielnica z tradycjami. Pierwsze wzmianki pochodzą z XIII wieku. Nazwę wzięła od Mikołaja Wildy – kupca z Norymbergii, który w XV wieku przyjechał do Poznania w interesach i został na dłużej. Był radnym, nawet burmistrzem, a w wolnych chwilach pomnażał majątek. Wreszcie kupił folwark w Wierzbicach i nadał mu swoje nazwisko. Syn sprzedał folwark miastu i tak Wilda została dzielnicą Poznania. Pod koniec XIX wieku zaczęły powstawać tam fabryki, między innymi – w latach 20. XX wieku – słynne zakłady imienia Hipolita Cegielskiego. To tam w 1956 roku zaczął się pierwszy poważny protest przeciw władzom PRL.

  Wilda długo miała sławę raczej łobuzerską, jeszcze kilkanaście lat temu Grabaż z Pidżamy Porno śpiewał, że na Wildze zamieszkał szatan. Dziś jest już inaczej. Poznań właśnie taki jest – ma wiele twarzy, nie zawsze sympatycznych i, choć uchodzi za mieszczański, to łatwo poddaje się zmianom. Przynajmniej w ostatnich latach.Kubek bez ucha Wilda możecie dorzucić do poznańskiej kolekcji. Albo zbudować sobie szerszą – mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a znajdziecie wszystko, o czym marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i prawie nigdy nie wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro