• polski
 • English
 • FIN

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Fin to więcej niż po prostu koniec.

  Kojarzy się przede wszystkim z francuskim zwrotem fin de siecle, czyli koniec wieku. Akurat jesteśmy na początku, choć jak przewidują mędrcy – w końcu epoki. Dekadencję typową dla hucznych pożegnań wstrzymała pandemia, ale kto wie, co zdarzy się za chwilę. Bo koniec to zazwyczaj początek czegoś nowego. Czasem nowe nie nadchodzi od razu, ale można zacząć je wymyślać, a to jest zawsze bardzo ekscytujące.

  Fin to również człowiek z Finlandii. A to znakomity kraj. Helsinki wprawdzie ładne są głównie z nazwy, ale reszta kraju zachwyca. Zima, o której marzą narciarze, a ci w Mamsam mają silną reprezentację. Lasy i w ogóle świetna przyroda. Mnóstwo imponującej architektury i wzornictwa. Można tu odwiedzić Dolinę Muminków i świętego Mikołaja, dla przyjaciół Mamsam znanego jako Miko.

  Kubki bez ucha Mamsam, tak jak fińskie atrakcje, nie mają końca. Mamy kilkaset wzorów, które można zestawiać ze sobą w dowolne konfiguracje. Do Fin pasuje The End, Limit, Koniec i Złość. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a na pewno skompletujecie zestaw marzeń. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory prędko znikają i bardzo rzadko wracają.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Postaci, Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Fin to więcej niż po prostu koniec.

  Kojarzy się przede wszystkim z francuskim zwrotem fin de siecle, czyli koniec wieku. Akurat jesteśmy na początku, choć jak przewidują mędrcy – w końcu epoki. Dekadencję typową dla hucznych pożegnań wstrzymała pandemia, ale kto wie, co zdarzy się za chwilę. Bo koniec to zazwyczaj początek czegoś nowego. Czasem nowe nie nadchodzi od razu, ale można zacząć je wymyślać, a to jest zawsze bardzo ekscytujące. Nieraz nawet bardziej niż to, co w rezultacie się zdarzy. Nawet smutne rzeczy, jak koniec miłości czy koniec lata zostawiają bagaż dobrych wspomnień, które dają nam siłę na przyszłość. Pod koniec lata zawsze warto wybrać się na Hel – jest tam wtedy pusto, a ciągle pięknie. Gdy już dojdziemy do końca plaży, u zbiegu Zatoki i pełnego morza, spotkamy kamień z napisem „Początek Polski”. Lokalizacja na Instagramie podsunie w tym miejscu „Cypel Helski Koniec Polski”. Tak jak mówiliśmy – koniec to tyle, co początek.

  Polska Polską, ale Fin to przecież człowiek z Finlandii. A to znakomity kraj. Helsinki wprawdzie ładne są głównie z nazwy, ale reszta kraju zachwyca. Zima, o której marzą narciarze, a ci w Mamsam mają silną reprezentację. Lasy i w ogóle świetna przyroda. Mnóstwo imponującej architektury i wzornictwa. Alvar Aalto to pewnie najważniejszy ze sławnych fińskich architektów. Wśród sławnych Finów są też skoczkowie narciarscy i kierowcy rajdowi w liczbie wyższej niż zazwyczaj w krajach. W Finlandii można odwiedzić Dolinę Muminków i świętego Mikołaja, dla przyjaciół Mamsam znanego jako Miko.

  Kubki bez ucha Mamsam, tak jak fińskie atrakcje, nie mają końca. Mamy kilkaset wzorów, które można zestawiać ze sobą w dowolne konfiguracje. Do Fin pasuje The End, Limit, Koniec i Złość. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a na pewno skompletujecie zestaw marzeń. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory prędko znikają i bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro