300ml
wykonanie
w zmywarce
w mikrofali
Kubek bez ucha Pociąg przypomina o najpiękniejszym polskim filmie.
Do tego, że „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza to najpiękniejszy polski film jesteśmy totalnie przekonani. Możemy oglądać w kółko i nigdy się nie nudzi. Wzór na naszym kubku pochodzi z tytułowej planszy filmu. Wyciągnął go i obrysował Kacper Czyczyło, który na swoim blogu robi to też z innymi tytułami. Koniecznie pooglądajcie: https://typographyinpolishcinema.tumblr.com
Do kompletu z kubkiem bez ucha Pociąg polecamy Nostalgię, Tęskno i, oczywiście Hel. Pamiętajcie, że nawet najpiękniejsze wzory wracają bardzo rzadko.
Kubek bez ucha Pociąg przypomina o najpiękniejszym polskim filmie.
Do tego, że „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza to najpiękniejszy polski film jesteśmy totalnie przekonani. Możemy oglądać w kółko i nigdy się nie nudzi. Znacie tę historię. Lucyna Winnicka i Leon Niemczyk spotykają się przypadkiem w przedziale sypialnym pociągu jadącego z Warszawy na Hel i całą noc gadają. A i tak najważniejsze jest to, co niewypowiedziane. Nostalgia, tęsknota, również wszystko, co dzieje się pomiędzy drugoplanowanymi bohaterkami i bohaterkami.
Jerzy Kawalerowicz mówił w wywiadach, że pomysł na scenariusz wziął z życia. Niechcący dzielił kiedyś przedział z jedną panią w podróży do Szczecina. Film miał premierę w 1959 roku, zachwyca do dzisiaj.
Wzór na naszym kubku pochodzi z tytułowej planszy „Pociągu”. Wyciągnął go i obrysował Kacper Czyczyło, który na swoim blogu robi to też z innymi tytułami. Koniecznie pooglądajcie: https://typographyinpolishcinema.tumblr.com
Kubek bez ucha Pociąg jest piękny sam w sobie, ale pasuje też do kolekcji. Bałtyckiej, bo przecież pociąg jechał na Hel. Warszawskiej, bo z Warszawy bohaterowie wystartowali. A nawet łódzkiej, bo Łódź Kaliska zagrała w filmie warszawski dworzec. Pamiętajcie, że nawet najpiękniejsze wzory wracają bardzo rzadko.