• polski
 • English
 • Marzanna

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Marzanna to zapowiedź, że idzie wiosna.

  Wiosna to sprawa umowna. Chodzi o szeroko pojęte przebudzenie, detox i otwarcie nowego rozdziału. W Mamsam kochamy przyrodę, więc kubek bez ucha łatwo połączyć w pary, a nawet spore patchworkowe rodziny. Polecamy oczywiście wzór Kwiaty, a także – z przekory – Zimę i Jemiołuszkę. Skoro mowa o wiośnie, do zestawu pasują Bociany, a jeśli o topieniu, to Strumień i Wodna Masa Krytyczna. Ta dzieje się na rzece również po to, by naturze dać wreszcie trochę spokoju.

  Przejrzyjcie naszą kolekcję Natura, a na pewno znajdziecie kubki, które pasują do Marzanny, a pewnie również inne, które polubicie. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory szybko się kończą, a wracają rzadko.

   

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Natura, Obrazy, Postaci
  Tagi: , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Marzanna to zapowiedź, że idzie wiosna.

  Marzanna to słowiańska bogini zimy, śmierci i, bo w sumie czemu nie, odrodzenia. Według Jana, nomen omen, Długosza, to polska bogini. Może dlatego zwyczaj topienia Marzanny, czyli słomianej kukły, przetrwał w Polsce wieki i jest dość popularny do dziś. Jednak wraz z resztą świata przechodzi ewolucję. Dawniej topiono kukłę w starych ciuchach i różnych innych zbywających rzeczach. Teraz, jeśli już w ogóle topić, to tylko ekologiczne marzanny, czyli z naturalnych elementów roślinnych – trzcin, traw, słomy.  Jak to robić – radzą aktywiści z Operacji Rzeka, przy okazji namawiając, by początek wiosny uczcić posprzątaniem okolicy. Nowoczesne czarownice z Gdyni zamiast wyplatać boginię, palą kartki z wypisanym złem minionego roku.

  Bo wiosna to sprawa umowna. Chodzi o szeroko pojęte przebudzenie, detox i otwarcie nowego rozdziału. Kubek bez ucha Marzanna może w tej interpretacji przydać się o każdej porze roku. Jest, jak wszystkie kubki Mamsam praktyczny w użyciu – miło układa się w dłoni i nie parzy palców, zwłaszcza jeśli pijemy z niego wiosenny koktail z owoców i warzyw. Jest też wygodny w kolekcjonowaniu, bo właściwie nie zabiera miejsca. Trzy czy cztery kubki włożone jeden w drugi, zajmują tyle, co jedna filiżanka. Co więcej, podobnie jak Marzanna, pochodzą z Polski.

  Kubek bez ucha Marzanna kojarzy się z wiosną, a że w Mamsam kochamy przyrodę, łatwo połączyć go w pary, a nawet spore patchworkowe rodziny. Polecamy oczywiście wzór Kwiaty, a także – z przekory – Zimę i Jemiołuszkę. Skoro mowa o wiośnie, do zestawu pasują Bociany, a jeśli o topieniu, to Strumień i Wodna Masa Krytyczna. Ta dzieje się na rzece również po to, by naturze dać wreszcie trochę spokoju.

  Przejrzyjcie naszą kolekcję Natura, a na pewno znajdziecie kubki, które pasują do Marzanny, a pewnie również inne, które polubicie. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory szybko się kończą, a wracają rzadko.

     Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro