• polski
 • English
 • Kielce

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha  Kielce ucieszy was wielce.

  Nas w każdym razie ucieszył. Mijamy Kielce w drodze z Krakowa do Warszawy, czasem odwiedzamy znajomych, niektórzy z nas mają stamtąd przemiłe wspomnienia z najntisów. Trochę niecenzuralne, więc nic nie opowiemy, ale na wycieczkę do Kielc namawiamy wszystkich, którzy tam jeszcze nie byli.

  Najlepiej pojechać autobusem, bo jest w Kielcach przepiękny dworzec autobusowy. Zbudowany w latach 70. przypomina trochę UFO albo inny obiekt kosmiczny. Szczęśliwy traf sprawił, że powiodła się modernizacja i nadal jest wspaniały. A, jak wiemy z historii innych modernistycznych perełek, mogło być różnie.

  Kubek bez ucha Mamsam Kielce można łączyć z wieloma innymi w naszej kolekcji. Na przekór lokalnym animozjom polecamy oczywiście Radom, ale nasza kolekcja miejskich wzorów jest tak bogata, że warto szukać dalej.

  • Kolekcje: Miasta, Nazwy
  • Kolory: Złoty
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0904

  Opis

  Kubek bez ucha Kielce ucieszy was wielce.

  Nas w każdym razie ucieszył. Mijamy Kielce w drodze z Krakowa do Warszawy, czasem odwiedzamy znajomych, niektórzy z nas mają stamtąd przemiłe wspomnienia z najntisów. Trochę niecenzuralne, więc nic nie opowiemy, ale na wycieczkę do Kielc namawiamy wszystkich, którzy tam jeszcze nie byli.

  Najlepiej pojechać autobusem, bo jest w Kielcach przepiękny dworzec autobusowy. Zbudowany w latach 70. przypomina trochę UFO albo inny obiekt kosmiczny. Szczęśliwy traf sprawił, że powiodła się modernizacja i nadal jest wspaniały. A, jak wiemy z historii innych modernistycznych perełek, mogło być różnie. Niektórym Kielce kojarzą się z przypisywanym dworcowi kolejowemu powiedzeniem, że w kieleckiem, mhm, wieje. Prostujemy, wiało na dworze biskupim, a teraz – wiemy to z doświadczenia – na pewno bardziej wieje w Gdyni. Z Gdynią zresztą łączą Kielce dziki. W Gdyni chodzą ulicami, drzemią w parkach, a nawet uczestniczą w spotkaniach towarzyskich na Polance Redłowskiej. W Kielcach odpowiadają za powstanie miasta. Legenda głosi, że Mieszko, syn Bolesława Śmiałego, po przebudzeniu  z dziwnego snu znalazł dzicze kły i postanowił założyć gród. Na pamiątkę tej decyzji w Kielcach stoi pomnik dzika.

  W swoim czasie o Kielcach śpiewał Liroy – w latach 90. prekursor polskiego rapu, 30 lat później współtwórca destrukcji polskiej demokracji. „Scyzoryk, Scyzoryk – tak na mnie wołają/ Ludzie spoza mego miasta, pewnie oni racje mają” – recytował w przeboju „Scyzoryk”, przypominając przy okazji, że kielczan nazywa się scyzorykami. Dlaczego? Trudno stwierdzić z całą pewnością, ale podobno u podstaw leżą dawne fabryki metalowych przedmiotów.

  Kubek bez ucha Mamsam Kielce można łączyć z wieloma innymi w naszej kolekcji. Na przekór lokalnym animozjom polecamy oczywiście Radom, ale nasza kolekcja miejskich wzorów jest tak bogata, że warto szukać dalej. Kibicom polecamy kubek bez ucha Korona, a spacerowiczom wzory związane z górami. Gdzie nie spojrzeć, z Kielc roztacza sięWidok na góry Świętokrzyskie. To zobowiązuje.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro