• polski
 • English
 • Rotunda

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Rotunda przypomni wam, jak piękna była to kiedyś budowla.

  Zbudowana w 1966 roku, przez dekady służyła warszawiankom, warszawiakom i przyjezdnym jako punkt orientacyjny. Kilka lat temu, ledwo rok po swoich pięćdziesiątych urodzinach, została zburzona i postawiona od nowa. Nowy projekt nawiązuje wprawdzie do zabytkowego, ale nie ma jego lekkości i wdzięku. Zatem wzór Rotunda na naszym kubku pozwala uchronić budynek, który kochaliście, przed zapomnieniem.

  Kubek bez ucha Rotunda pasuje oczywiście do przebogatej warszawskiej kolekcji wzorów, ale można też zestawić na przykład z ważnymi budynkami z innych miast – polecamy Spodek albo Forum. Poklikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie. Na pewno znajdziecie coś, o czym marzycie.

  • Kolekcje: Miejsca, Obrazy, Warszawa
  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0800

  Opis

  Kubek bez ucha Rotunda przypomni wam, jak piękna była to kiedyś budowla.

  Zbudowana w 1966 roku, przez dekady służyła warszawiankom, warszawiakom i przyjezdnym jako punkt orientacyjny. Ludzie po prostu umawiali się „pod rotundą”, czyli na jednym z rogów skrzyżowania Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. Rotunda projektu Jerzego Janiszewskiego wieńczyła Ścianę Wschodnią – architektoniczną dumę Warszawy lat 60. W środku zawsze był bank. Kiedy odbudowano ją po wybuchu gazu z 1979 roku, wydawało się, że już nic jej nie grozi.

  A jednak. Kilka lat temu, ledwo rok po swoich pięćdziesiątych urodzinach, została zburzona i postawiona od nowa. Nowy projekt nawiązuje wprawdzie do zabytkowego, ale nie ma jego lekkości i wdzięku. Zatem wzór Rotunda na naszym kubku pozwala uchronić budynek, który kochaliście, przed zapomnieniem.

  Kubek bez ucha Rotunda pasuje oczywiście do przebogatej warszawskiej kolekcji wzorów, ale można też zestawić na przykład z ważnymi budynkami z innych miast – polecamy Spodek albo Forum. Poklikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie. Na pewno znajdziecie coś, o czym marzycie.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro