• polski
 • English
 • Bałtyk

  60 

  Kubek bez ucha Bałtyk przypomni wam morze.

  Podobno są tacy, którzy nazywają Bałtyk Morzem Śródziemnym Europy Północnej. My sądzimy, że Bałtyk jest tak fajny sam w sobie, że nie trzeba go z niczym porównywać. Sprawdźcie w wolnej chwili, ile mamy kubków z bałtycko-trójmiejskimi nazwami. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Dębki, Berszowisko, czy też po prostu Plaża. Można uzbierać kolekcję. Unikatową, bo znikają w mig.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Morze, Natura, Nazwy

  1 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Bałtyk przypomni wam morze.

  Podobno są tacy, którzy nazywają Bałtyk Morzem Śródziemnym Europy Północnej. My sądzimy, że Bałtyk jest tak fajny sam w sobie, że nie trzeba go z niczym porównywać. Może i bywa chłodny, ale przecież wszyscy lubimy morsować. Plaże są najpiękniejsze nie tylko w tej w tej części Europy. Łączy Polskę z kilkoma krajami – wspaniałymi Litwą, Łotwą i Estonią, skandynawskimi Szwecją, Finlandią i Danią, zahacza o Rosję i Niemcy.

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck tak mówił w 2012 roku: „Do 1990 roku nasz Bałtyk był akwenem ściśle strzeżonym. W istocie – strzeżonym tak dobrze, że jako mieszkańcy państw nadbrzeżnych Morza Bałtyckiego czuliśmy się nieraz jak więźniowie. Wystarczyło jednak nieraz wyjść na brzeg, by wyobrazić sobie dalekie kraje, rozległą otwartą przestrzeń i wolność. Bo wiedzieliśmy, że rejon Morza Bałtyckiego rozciąga się daleko poza sam akwen, wykracza poza kulturowo-narodowe podziały. Tęskniliśmy więc do tego dalekiego świata gdzieś za morzem, świata, który w gruncie rzeczy nie był tak odległy. Ukuta przez jedenastowiecznego kronikarza Adama z Bremy nazwa Mare Balticum pozwalała nam choć na chwilę zagłębić się w marzeniach”. W ideę Bałtyku mocno wpisana jest tradycja wolności, a jeśli ta oznacza marzenia – tym bardziej jest nam bliska.

  Sprawdźcie w wolnej chwili, ile mamy kubków z bałtycko-trójmiejskimi nazwami. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Dębki, Berszowisko, czy też po prostu Plaża. Można uzbierać kolekcję. Unikatową, bo znikają w mig.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro