• polski
 • English
 • Żyćko

  60 

  Kubek bez ucha Żyćko jest o tym, co się mówi.

  Świat trochę bagatelizuje żyćko. Nam się ono podoba, bo lubimy, gdy słowa zmieniają brzmienia i sens. Kubek bez ucha Żyćko jest właśnie o tym. Dokumentuje językową modę. Staramy się w Mamsam wychwytywać z rozmów słowa i utrwalać je na naszych kubkach. Byłoby przechwałką twierdzić, że znajdziecie u nas językowy dokument epoki, ale na pewno spory materiał do badań.

  Polecamy wizytę w dziale Kolekcje i wnikliwy spacer po sklepie. Przekonacie się, co się mówi, no i z pewnością traficie na kubki, o których marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory robimy w krótkich seriach. Skończone, bardzo rzadko wracają.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Słowa

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Żyćko jest o tym, co się mówi.

  Żyćko to oczywiście życie. W wersji potocznej, może nawet slangowej. Najlepiej brzmi w pytaniu „Jak tam żyćko?” albo skwitowaniu jakiegoś marudzenia: „Ech, żyćko”. Coś jak „C’est la vie”, też bardzo dobrze sprawdza się w narzekaniu. Mówi raczej o nostalgii, smuteczku, piętrzących się kłopotach. Lubiane w teatrze, zarówno w tekstach spektakli, jak i wśród twórców, którzy często o żyćku właśnie mówią w wywiadach. Wojciech Malajkat powtarza, że „byćko-żyćko” to za mało, w sztuce (i w życiu) chodzi o więcej. W tym znaczeniu żyćko to codzienność nie tyle trudna, co po prostu nudna.

  Krótko mówiąc świat trochę bagatelizuje żyćko. Nam się ono podoba, bo lubimy, gdy słowa zmieniają brzmienia i sens. Kubek bez ucha Żyćko jest właśnie o tym. Dokumentuje językową modę. Staramy się w Mamsam wychwytywać z rozmów słowa i utrwalać je na naszych kubkach. Byłoby przechwałką twierdzić, że znajdziecie u nas językowy dokument epoki, ale na pewno spory materiał do badań.

  Polecamy wizytę w dziale Kolekcje i wnikliwy spacer po sklepie. Przekonacie się, co się mówi, no i z pewnością traficie na kubki, o których marzycie. Pamiętajcie tylko, że wzory robimy w krótkich seriach. Skończone, bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Odrzuć