• polski
 • English
 • Zaspana

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Zaspana uwolni was od wyrzutów sumienia.

  My apelujemy, by w ogóle ich nie mieć. Każda i każdy może czasem być zaspana. Sowa pewnie częściej niż skowronek, bo kładzie się spać, gdy świat się budzi, a wstaje, gdy już gna. Zamiast się przejmować, kto i co pomyśli o naszych nawykach, lepiej wypić kawę.

  Kubek bez ucha Zaspana będzie pasować do nastroju, a także do kolekcji wzorów Michała Loby. Pamiętajcie, że nawet najpopularniejsze projekty bardzo rzadko wracają, więc nie warto zwlekać z zakupami.

  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Zaspana uwolni was od wyrzutów sumienia.

  Oczywiście mamy nadzieję, że ich nie macie, ale wiemy przecież jak jest. Czasem głupio przyznać się do senności. Zwłaszcza kryją się z nią sowy, bo i tak mają zszarganą reputację. Kładą się spać, gdy świat się budzi, a wstają, gdy już gna. Naukowcy wprawdzie przyznają, że w naturze sów leży kreatywność i inteligentne poczucie humoru, ale dodają, że również brak odpowiedzialności i skłonność do ryzyka oraz używek. Co innego skowronki, czyli ci wszyscy ludzie, którzy śpią, kiedy trzeba. Oni uchodzą za odpowiedzialnych, wytrwałych, stabilnych… Długo by wymieniać.

  O pretensjach, które skowronki mają wobec sów, powstały tomy prozy. My najbardziej lubimy esej amerykańskiej pisarki Anne Fadiman, która zauważa, że przecież nikt nie oskarża nocnych motyli o dekadencję, a „ludzie, którzy urodzili się do życia według podobnego rytmu, uważani są przez pozostałe dziewięć dziesiątych populacji za wybrakowanych w zakresie konstrukcji kręgosłupa moralnego”. Zdaniem Fadiman reputacji sów nie da się już naprawić. „Kto wstaje rano? Rolnicy, piekarze, lekarze. Kto nie kładzie się do późna? Złoczyńcy, prostytutki, włamywacze. Jesteśmy przekonani, że jeśli ktoś przemyka gdzieś po północy, to na pewno ma coś do ukrycia” – pisze.

  My apelujemy, by w ogóle się tym nie przejmować. Każda i każdy może przecież spać, kiedy chce i z kim chce, byle wystarczająco długo. I wszyscy czasem możemy być zaspani. Wtedy, wiadomo, najlepiej działa kawa. W kubku bez ucha Zaspana będzie pasować do nastroju. A kubek warto dodać do kolekcji wzorów Michała Loby. To ten projektant, który tak pięknie rysuje pieski. Swoją drogą, podobno na ustawienie sobie doby według rytmu świata, najlepszy jest pies.

   


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro