• polski
 • English
 • Tatry

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Tatry wzniesie was na szczyt.

  Tatry to wolność, wyzwanie, przyjemność. Szkoda słów na gadanie, lepiej po prostu pójść w góry. A wcześniej na zakupy w sklepie Mamsam. Kubek bez ucha Tatry pasuje do rosnącej górskiej kolekcji, w której są oczywiście Kasprowy, Zakopane i Karpaty, ale też wzory bardziej abstrakcyjne, jak na przykład Widok na góry. Można też szukać w kolekcji Relaks, gdzie mamy takie hity jak Sielanka lub Wagabunda. Zapraszamy, poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a ułożycie sobie górę pięknych wzorów. Pamiętajcie tylko, że o ile góry są wieczne, to nasze wzory znikają dość szybko i bardzo rzadko wracają.

  • Kolekcje: Góry, Miejsca, Nazwy, Relaks
  • Kolory: Morski
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 50

  Opis

  Kubek bez ucha Tatry wzniesie was na szczyt.

  Tatr nie trzeba nikomu przedstawiać. To piękne góry podzielone między Polskę a Słowację. W Polsce jest ich mniej, za to są chętniej odwiedzane. W Słowacji bywa pusto nawet w sezonie. Miejsce kluczowe dla osób, które lubią chodzić po górach i oczywiście dla narciarek i narciarzy. Popularne wśród turystów, co nie służy przyrodzie, bo hałasują, dewastują, nie szanują. I wciąż wynajmują prowadzone przez konie dorożki, by zrobić sobie selfie z widokiem na Morskie Oko.

  Ale przecież Tatry to nie tylko Giewont i Kasprowy, na pewno nie tylko Zakopane. Gdyby wyglądały tak jak Zakopane, nie poświęcilibyśmy im nawet jednego kubeczka. Jednak znamy góry lepiej niż własną kieszeń, prawdę mówiąc w wędrówkach znajdujemy więcej dobra niż w kieszeniach, więc kubek bez ucha Tatry występuje w wielu wersjach.

  Tatry zajmują sporo miejsca w naszym sklepie, niemało na mapach i dużo w literaturze. Bywali tu młodopolscy poeci, po wojnie przyjeżdżał Kornel Filipowicz, zaglądała Wisława Szymborska. Współcześnie wspina się poeta i cyklista Jakub Kornhauser. Ukazuje się też sporo kryminałów, ale my polecamy raczej książki dokumentalne. W 2021 roku wyszła książka Anny Król „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach” – fascynująca historia kobiet, które wspinały się w czasach, gdy właściwie nie powinny wychodzić z domu.

  Tatry to wolność, wyzwanie, przyjemność. Szkoda słów na gadanie, lepiej po prostu pójść w góry. A wcześniej na zakupy w sklepie Mamsam. Kubek bez ucha Tatry pasuje do rosnącej górskiej kolekcji, w której są oczywiście Kasprowy, Zakopane i Karpaty, ale też wzory bardziej abstrakcyjne, jak na przykład Widok na góry. Można też szukać w kolekcji Relaks, gdzie mamy takie hity jak Sielanka lub Wagabunda.

  Zapraszamy, poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a ułożycie sobie górę pięknych wzorów. Pamiętajcie tylko, że o ile góry są wieczne, to nasze wzory znikają dość szybko i bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro