• polski
 • English
 • Parasolka

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Parasolka mówi o ochronie, niestety nie tylko przed deszczem.

  Dużo sobie tutaj żartujemy, ale nie zawsze można. Ten wzór powstał jesienią 2016 roku, gdy 3 października ulicami polskich miast przeszło w czarnych marszach kilkaset tysięcy kobiet. Protestowały przeciw próbom zaostrzenia przez sejm prawa aborcyjnego.

  W Mamsam staramy się, by nasze kubki poza tym, że mówią o designie i przyjemnościach, były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości. I zawsze jesteśmy po stronie kobiet.

   

  • Kolekcje: Diss, Obrazy, Sprawy
  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 382

  Opis

  Kubek bez ucha Parasolka mówi o ochronie, niestety nie tylko przed deszczem.

  Dużo sobie tutaj żartujemy, ale nie zawsze można. Ten wzór powstał jesienią 2016 roku, gdy 3 października ulicami polskich miast przeszło w czarnych marszach kilkaset tysięcy kobiet. Protestowały przeciw próbom zaostrzenia przez sejm prawa aborcyjnego. Ubrane na czarno, chroniły się przed padającym tego dnia deszczem, pod czarnymi parasolkami. Pierwszy tak masowy w Polsce strajk kobiet przeszedł do historii jako marsz czarnych parasolek. Wtedy sejm odrzucił projekt ustawy „Stop aborcji”, ale hasło „Nie składamy parasolek” wielokrotnie powracało w protestach przeciw kolejnym próbom odebrania kobietom praw. Ostatecznie władza wprowadziła drastyczne przepisy w życie okrężną drogą. Jesienią 2020 roku pod szyldem Strajku Kobiet znów demonstrowały setki tysięcy ludzi.

  W Mamsam staramy się, by nasze kubki poza tym, że mówią o designie i przyjemnościach, były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości. Kubek bez ucha Parasolka jest jednym z nich.

  Zawsze jesteśmy po stronie kobiet.

     Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro