• polski
 • English
 • Oliwa

  50 

  Kubek bez ucha Oliwa przypomni o Gdańsku. Wpisuje się w trójmiejsko-bałtycką kolekcję, którą rokrocznie rozbudowujemy. Pamiętajcie tylko, że wzory wracają bardzo rzadko, więc warto kupować, gdy tylko wpadną wam w oko.

  • Kolekcje: Miasta, Miejsca, Morze
  • Kolory: Czerwony

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0577 Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Oliwa przypomni o Gdańsku.

  Oliwa długo była osobnym miastem, w 2026 roku minie 100 lat, odkąd jest dzielnicą Gdańska. Trochę nobliwa, trochę tajemnicza, z Rynku Oliwskiego bliżej jest do lasu niż na plażę.  Spacerem, nieco w górę i w dół, można dojść do samej Gdyni. Plażą oczywiście też. Oliwa graniczy z Sopotem i podobnie jak u sąsiada, klimat nie jest tu wielkomiejski. Polecamy wycieczki.

  Kto nie kocha Trójmiasta, a lubi na przykład gotować, dobrze wie, że oliwa to jeden z tych produktów, które zawsze warto mieć w domu, bo dobrze robi sałatom, a nawet makaronom. Do smażenia lepszy jest bliskoznaczny olej. Ten swoją drogą zapisał się w historii literatury. Gdyby Annuszka nie rozlała oleju słonecznikowego przez torami tramwajowymi, powieść Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” nie byłaby możliwa.

  Kubek bez ucha Oliwa wpisuje się w trójmiejsko-bałtycką kolekcję, którą rokrocznie rozbudowujemy. Pamiętajcie tylko, że wzory wracają bardzo rzadko, więc warto kupować, gdy tylko wpadną wam w oko.  Exclusive products

  Special category of products