• polski
 • English
 • Junior

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Junior łączy nostalgię z przyszłością.

  Wydaje się, że przed każdym juniorem jest przyszłość. Junior to przede wszystkim dzieciak, ktoś najmłodszy w rodzinie, więc jeszcze rokuje. W Polsce, a szczególnie w Warszawie Junior wzbudza też nostalgię. Tak nazywał się jeden z domów towarowych na Ścianie Wschodniej, w PRL najlepiej zaopatrzony.

  Kubek bez ucha Junior można zestawiać dowolnie. Fankom i fanom istotnych sklepów z epoki PRL polecamy Jubilata. Miłośnicy i miłośniczki Warszawy na pewno włączą go w swoją stołeczną kolekcję. Koneserzy, rzadziej koneserki, dopasują do wzoru P.S.M., oni już wiedzą dlaczego. Polecamy przejrzeć dział Kolekcje, poklikać w tagi, a znajdziecie zaskakujące połączenia. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i rzadko wracają.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Nazwy, Postaci, Słowa, Sport, Warszawa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Junior łączy nostalgię z przyszłością.

  Wydaje się, że przed każdym juniorem jest przyszłość. Junior to przede wszystkim dzieciak, ktoś najmłodszy w rodzinie, więc jeszcze rokuje. Może grać w piłkę (albo jakiś inny sport) w drużynie juniorów, a jeśli nie odniesie sukcesów, ciągle może wybierać. Na przykład pójść na staż do korporacji i zostać junior account executive. Niepewna to droga, ale przecież ku przyszłości. Kibicujemy.

  W Polsce, a szczególnie w Warszawie Junior wzbudza też nostalgię. Tak nazywał się jeden z domów towarowych na Ścianie Wschodniej, w PRL najlepiej zaopatrzony. Tutaj było stoisko Hofflandu – marki stworzonej przez dziennikarkę „Przekroju” Barbarę Hoff. Były tam ubrania tanie i, inaczej niż w większości sklepów, modne. Do tej pory w całej Polsce można spotkać osoby, które wspominają, jak nocnymi pociągami jeździły do Warszawy tylko po to, by stanąć w kolejce po bluzę. Zależało im, by wyglądać lepiej, niż wyobrażała sobie władza. Ta zachęcała młodzież szkolną do noszenia juniorek. Kto nie pamięta, nie ma czego żałować.

  Kubek bez ucha Junior można zestawiać dowolnie. Fankom i fanom istotnych sklepów z epoki PRL polecamy Jubilata. Miłośnicy i miłośniczki Warszawy na pewno włączą go w swoją stołeczną kolekcję. Koneserzy, rzadziej koneserki, dopasują do wzoru P.S.M., oni już wiedzą dlaczego. Polecamy przejrzeć dział Kolekcje, poklikać w tagi, a znajdziecie zaskakujące połączenia. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro