• polski
 • English
 • Future

  Autor:

  50 

  Kubek bez ucha Future skłania do namysłu.

  Można ten wzór traktować ironiczne, a można też graficznie. Napis na kubku to gra z fontem Futura, zaprojektowanym w latach 20. XX wieku przez Paula Rennera. Renner, czerpiąc z Bauhausu, chciał, by również w literach funkcja wygrała z dekoracją. Sto lat później wiemy że marzenia o dekoracji w dużej mierze odpowiadają za nadchodzącą katastrofę.

  W Mamsam łączymy proste formy z funkcją. Nasze wzory zwykle są o czymś – czasem komentujemy rzeczywistość, czasem dajemy pole do popisu najlepszym współczesnym graficzkom i grafikom. Nasze kubki zawsze mogą się przydać, a zebrane w kolekcję potrafią opowiedzieć historię. Kubek bez ucha Future radzimy zestawić z wzorem Past. Sprawdzi się również z wzorami z kolekcji Sprawy – tam opowiadamy o tym, co przewidział Johnny Rotten z Sex Pistols. Zachęcamy, poszperajcie w dziale Kolekcje, poklikajcie w tagi, a zbudujecie zestawy na przyszłość.

  • Kolory: Granatowy
  • Kolekcje: Słowa, Sprawy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Future skłania do namysłu.

  O tym, że przyszłości raczej nie ma, wiadomo od lat 70., kiedy śpiewali o tym Sex Pistols w piosence, która ostatecznie ukazała się pod tytułem „God Save the Queen”. „No future” – głosił refren hitu wszech czasów. Jakiś czas później Francis Fukuyama ogłosił koniec historii, wieszcząc, że po upadku komunizmu wszystko już pójdzie gładko. Czas pokazał, że więcej racji mieli chłopcy z Sex Pistols. Przyszłość wprawdzie nadeszła, ale – jak widzimy – rozczarowująca. Dziś, w obliczu katastrof ideologicznych i klimatycznych trudno coś przewidywać.

  Kubek bez ucha Future można więc traktować ironiczne, a można też graficznie. Napis na kubku to gra z fontem Futura, zaprojektowanym w latach 20. XX wieku przez Paula Rennera. Renner, czerpiąc z Bauhausu, chciał, by również w literach funkcja wygrała z dekoracją. Sto lat później wiemy że marzenia o dekoracji w dużej mierze odpowiadają za nadchodzącą katastrofę.

  W Mamsam łączymy proste formy z funkcją. Nasze wzory zwykle są o czymś – czasem komentujemy rzeczywistość, czasem dajemy pole do popisu najlepszym współczesnym graficzkom i grafikom. Nasze kubki zawsze mogą się przydać, a zebrane w kolekcję potrafią opowiedzieć historię. Kubek bez ucha Future radzimy zestawić z wzorem Past. Sprawdzi się również z wzorami z kolekcji Sprawy – tam opowiadamy o tym, co przewidział Johnny Rotten. Zachęcamy, poszperajcie w dziale Kolekcje, poklikajcie w tagi, a zbudujecie zestawy na przyszłość.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro