• polski
 • English
 • Żółć

  50 

  Kubek bez ucha Żółć opowiada oczywiście o Polsce.

  Bo, wiadomo, nie ma bardziej polskiego słowa niż żółć. Składa się z liter występujących jedynie w polszczyźnie, a w metaforycznym sensie definiuje uczucia nieobce Polkom i Polakom. Gorycz, zgorzknienie, frustracja, zazdrość, zawiść. Gdzieś o tym słyszałyście/słyszeliście, co?  Ciekawe, że żółw wymknął się spolszczeniu tylko o jedną literkę. Może to nie przypadek, że Polki i Polacy na cel pandemicznych rezydencji wybrali Zanzibar – wyspę żółwia. Nie wszyscy oczywiście, ale wystarczająco wielu, by mówiono już, że to polska wyspa.

  Gdziekolwiek spędzacie czas, kubek bez ucha pozwoli wam na wiele przyjemności. Żółć pasuje do innych związanych z emocjami, na przykład Złość albo Radość, ewentualnie po prostu do wszystkich. Pamiętajcie, że wzory na naszych kubkach są niepowtarzalne.

  • Kolekcje: Diss, Słowa
  • Kolory: Czarny

  2 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0133 Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Żółć opowiada oczywiście o Polsce.

  Bo, wiadomo, nie ma bardziej polskiego słowa niż żółć. Składa się z liter występujących jedynie w polszczyźnie, a w metaforycznym sensie definiuje uczucia nieobce Polkom i Polakom. Gorycz, zgorzknienie, frustracja, zazdrość, zawiść. Gdzieś o tym słyszałyście/słyszeliście, co?

  Żółć to również kolor. Według specjalistów z Pantone żółty symbolizuje witalność i niesie optymizm. W sumie, kto wie. Żółte w końcu są żonkile, które kwitną wiosną i forsycje, które ją zapowiadają. Nam kojarzy się z samoprzylepnymi żółtymi karteczkami, które dawniej – dla pamięci – przylepiało się gdzie bądź, dziś są w komputerowych aplikacjach. Na szczęście też z piaskiem na plaży.

  Na zagranicznych plażach można czasem spotkać żółwie. To ciekawe, że żółw wymknął się spolszczeniu tylko o jedną literkę. Że jednak nie jest biegły w ucieczkach, rodaczki i rodacy dogonili go w miejscu urodzenia – na Zanzibarze. Może to nie przypadek, że akurat tę wyspę wybrali na cel pandemicznych rezydencji. Nie wszyscy oczywiście, ale wystarczająco wielu, by mówiono już o Zanzibarze, że to polska wyspa.

  Gdziekolwiek spędzacie czas, kubek bez ucha pozwoli wam na wiele przyjemności. Żółć pasuje do innych związanych z emocjami, na przykład Złość albo Radość, ewentualnie po prostu do wszystkich. Pamiętajcie, że wzory na naszych kubkach są niepowtarzalne.  Exclusive products

  Special category of products