• polski
 • English
 • Toruń

  50 

  Kubek bez ucha Toruń jak ulał pasuje do herbaty, którą popijacie pierniki.

  Toruń to stare i ładne miasto, którego prawobrzeżna część leży na Pomorzu, a lewobrzeżna na Kujawach. Środkiem płynie Wisła. Kojarzy się oczywiście z Mikołajem Kopernikiem, który się tutaj urodził i z piernikami, których tradycje sięgają średniowiecza. Również z zespołem Republika, który debiutował tu w 1981 roku.

  Kubek bez ucha Toruń wzbogaci waszą miejską kolekcję. W ramach budowania mostów polecamy do kompletu Bydgoszcz. Przejrzyjcie zresztą dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a znajdziecie więcej, niż marzycie. Pamiętajcie, że nasze wzory szybko znikają i bardzo rzadko wracają.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Miasta, Miejsca, Nazwy

  4 w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Toruń jak ulał pasuje do herbaty, którą popijacie pierniki.

  Toruń to stare i ładne miasto, którego prawobrzeżna część leży na Pomorzu, a lewobrzeżna na Kujawach. Środkiem płynie Wisła. Miano stolicy województwa pomorsko-kujawskiego dzieli jednak z Bydgoszczą. Gdy przed ostatnią reformą administracyjną w 1997 roku trwały spory o stolice nowych województw, Toruń zabiegał, by znaleźć się w pomorskim. Wolał podlegać Gdańskowi, niż dzielić się z Bydgoszczą. To coś mówi o animozjach między tymi miastami. Swoją drogą przed wojną tereny pomorskie podlegały właśnie Toruniowi, w województwie toruńskim była na przykład Gdynia. Nam podoba się wszędzie.

  Toruń kojarzy się oczywiście z Mikołajem Kopernikiem, który się tutaj urodził i z piernikami, których tradycje sięgają średniowiecza. Na początku lat 80. w słynnym klubie Od Nowa debiutował zespół Republika. Poza tym jest miłym miastem do połażenia, ostatnio prężnie działa progresywne CSW. Na drugim biegunie jest wiadomo, jakie radio, ale tym nie będziemy się tutaj zajmować.

  Kubek bez ucha Toruń wzbogaci waszą miejską kolekcję. W ramach budowania mostów polecamy do kompletu Bydgoszcz. Przejrzyjcie zresztą dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a znajdziecie więcej, niż marzycie. Pamiętajcie, że nasze wzory szybko znikają i bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products