• polski
 • English
 • TECHNO GAD

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Techno Gad uratuje was po melanżu.

  Zimna woda, ewentualnie wzmocniona pomelanżowym specyfikiem, najskuteczniej działa w kubku bez ucha. Sprawdziliśmy, możecie nam wierzyć.

  Techno to muzyka, ale przede wszystkim kultura. Gdy chodzi o ścieżkę muzyczną, to jednostajny, w tempie 140 uderzeń na minutę, elektroniczny rytm. Gdy chodzi o, nomen omen, ścieżkę społeczną, jest o wiele ciekawiej. Techno ma źródła w muzyce Kraftwerk, ale oficjalnie przyszedł na świat w Detroit lat 80. Nic dziwnego, że gdy przyszło co do czego polską stolicą techno okazała się Łódź. Zanim w 1997 roku odbyła się tu pierwsza Parada Wolności, rozkręciła się scena rave. Barwnie opisuje to Rafał Księżyk w znakomitej książce „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”.

  Dziś właśnie w Łodzi można spotkać wypisanie w oknie optymistyczne hasło: „We will rave on Putin’s grave”.

  Łódź była stolicą, ale kluby w bunkrach były w całej Polsce. W Gdyni tańczono w stacji pomp na Polance Redłowskiej, w sąsiedztwie słynnego basenu, który wówczas już niestety podupadał.

  Techno tańczy się w tłumie, więc byłoby źle, gdyby kubek bez ucha Techno Gad pozostał samotny. Łączcie z innymi wzorami Mamsam. Miasto Łódź to oczywistość, ale pasują też W melanżu i Elektro. Kupujcie, bo nasze wzory znikają w mig.

  • Kolory: Czarny, Złoty
  • Kolekcje: Relaks, Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Techno Gad uratuje was po melanżu.

  Zimna woda, ewentualnie wzmocniona pomelanżowym specyfikiem, najskuteczniej działa w kubku bez ucha. Sprawdziliśmy, możecie nam wierzyć.

  Techno to muzyka, ale przede wszystkim kultura. Gdy chodzi o ścieżkę muzyczną, to jednostajny, w tempie 140 uderzeń na minutę, elektroniczny rytm. Gdy chodzi o, nomen omen, ścieżkę społeczną, jest o wiele ciekawiej. Techno ma źródła w muzyce Kraftwerk, ale oficjalnie przyszedł na świat w Detroit lat 80. Nic dziwnego, że gdy przyszło co do czego polską stolicą techno okazała się Łódź. Zanim w 1997 roku odbyła się tu pierwsza Parada Wolności, rozkręciła się scena rave.

  Barwnie opisuje to Rafał Księżyk w znakomitej książce „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”. „Tym, co najbardziej pociągało w razie i co uczyniło zeń fenomen pokoleniowy, była niezależność i nielegalność. W Łodzi na początku zmian ustrojowych takie właśnie imprezy odbywały się w ukrytych dla niewtajemniczonych miejskich nie-miejscach i nieużytkach eksplorowanych przez punków” – pisze Księżyk i opowiada historie squatu przy Kilińskiego 210, bunkru pod parkiem Poniatowskiego albo klubu Szafa. „Szafa nie przetrwała nawet roku, ale zapisała się jako pierwszy klub w tym mieście. (…) Publika nie z nurtu disco, który potem przemianował się na techno, ale punkowcy. Dla nich techno to było świeże undergroundowe zjawisko. Wiedzieli, co chodzi, bo wyjeżdżali do Berlina i do Londynu. Przywozili muzykę”.

  Dziś właśnie w Łodzi można spotkać wypisanie w oknie optymistyczne hasło: „We will rave on Putin’s grave”.

  Łódź była stolicą, ale kluby w bunkrach były wszędzie. W Gdyni tańczono w stacji pomp na Polance Redłowskiej, w sąsiedztwie słynnego basenu, który wówczas już niestety podupadał.

  Techno tańczy się w tłumie, więc byłoby źle, gdyby kubek bez ucha Techno Gad pozostał samotny. Łączcie z innymi wzorami Mamsam. Miasto Łódź to oczywistość, ale pasują też W melanżu i Elektro. Kupujcie, bo nasze wzory znikają w mig.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro