• polski
 • English
 • Sudety

  Autor:

  60 

  Kubek bez ucha Sudety to oczywiście wycieczka w góry.

  Życzymy, by wycieczka jak najprędzej zadziała się w realu, a nasz kubek był pamiątką po miło spędzonych dniach. Jest piękny, ale w żadnym stopniu nie zastąpi górskich wędrówek. Sudety to pasmo górskie rozciągające się między Polską a Czechami. Najwyższym szczytem jest Śnieżka, która słynie z Obserwatorium Meteorologicznego – ważnego zabytku modernizmu.  Miłośniczki i miłośnicy modernizmu kojarzą też Sudety z hotelem w Wałbrzychu. Zbudowany w latach 70. był w swoim czasie luksusowy, dziś nie ma go już prawie wcale. Jedynie szyld wciąż zbiera tysiące latków na Instagramie.

  Kubek bez ucha Sudety polecamy kolekcjonerkom i kolekcjonerom górskich motywów – mamy ich w Mamsam naprawdę dużo, bo bardzo kochamy góry. Pasuje oczywiście do Śnieżki, ale można żonglować wzorami do woli. Są na przykład Góra o zachodzie, Widok na góry albo Karpaty. Poklikajcie w tagi, poszperajcie w dziale Kolekcje, a znajdziecie ulubione. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory powstają w krótkich seriach i znikają bezpowrotnie.

  • Kolory: Turkus
  • Kolekcje: Góry, Miejsca, Nazwy, Relaks
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Sudety to oczywiście wycieczka w góry.

  Życzymy, by wycieczka jak najprędzej zadziała się w realu, a nasz kubek był pamiątką po miło spędzonych dniach. Jest piękny, ale w żadnym stopniu nie zastąpi górskich wędrówek. Sudety to pasmo górskie rozciągające się między Polską a Czechami. Najwyższym szczytem jest Śnieżka, która słynie z Obserwatorium Meteorologicznego – ważnego zabytku modernizmu. Zaprojektowane przez Witolda Lipińskiego, zbudowane z trzech nałożonych na siebie dysków, przypomina trochę pojazd kosmiczny. Architekt mówił, że inspirowały go charakterystyczne dla Karkonoszy grupy skalne uformowane erozją. „Ze spiętrzeń epileptycznych głazów za zapożyczyłem przyszły kształt obiektu. W grę wchodził też aspekt areodynamiczny, dominujący przy konstrukcji samolotów” – tłumaczył. Miłośniczki i miłośnicy modernizmu kojarzą też Sudety z hotelem w Wałbrzychu. Zbudowany w latach 70. był w swoim czasie luksusowy, dziś nie ma go już prawie wcale. Jedynie szyld wciąż zbiera tysiące latków na Instagramie.

  Na czas wędrowania radzimy wyłączyć social media, a włączyć czujność, czułość i te wszystkie piękne słowa, które pozwalają czuć się dobrze. Łażenie po Sudetach zasługuje na bycie tam, a nie w jakichś wymyślonych rzeczywistościach. Są głosy, że Sudety zostają w człowieku na dłużej. Słyszeliśmy niedawno, jak rowerzystka wyprowadzona w pole przez mapkę w telefonie, mówiła: „Czuję się jak Świeradowie”. A była na obrzeżach Gdyni, w drodze do Rumii.

  Kubek bez ucha Sudety polecamy kolekcjonerkom i kolekcjonerom górskich motywów – mamy ich w Mamsam naprawdę dużo, bo bardzo kochamy góry. Pasuje oczywiście do Śnieżki, ale można żonglować wzorami do woli. Są na przykład Góra o zachodzie, Widok na góry albo Karpaty. Poklikajcie w tagi, poszperajcie w dziale Kolekcje, a znajdziecie ulubione. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory powstają w krótkich seriach i znikają bezpowrotnie.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro