• polski
 • English
 • Śpioch

  Autor:

  50 

  Kubek bez ucha Śpioch to po prostu błogość.

  Przedstawia słodkiego pieska podczas drzemki. Błogi spokój może budzić zazdrość, ale też być wzorem do naśladowania. Gdy chodzi o wzory, pamiętajcie, że one wracają rzadko. A kubki z psiej kolekcji lubicie szczególnie.

  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Śpioch to po prostu błogość.
  Psy są wspaniałe. Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Można mieć tylko żal do ludzi, że nie zawsze to doceniają. Przy jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań świata – w pobliżu wyjścia ze stacji Shibuya w Tokio stoi prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie pomnik psa. Hachiko przez rok odprowadzał swojego opiekuna do metra i czekał na niego wieczorem. Opiekun zmarł, a Hachiko przychodził w umówione miejsce przez następnych dziesięć lat. Wzruszeni tokijczycy wystawili mu pomnik. Zniszczony w czasie wojny, odtworzono w 1948 roku i stoi tam do tej pory. Podobną historię znamy ze współczesnego Krakowa. Piesek Dżok czekał na zmarłego opiekuna przy Rondzie Grunwaldzkim. W 2001, gdy nie było już na świecie również Dżoka, został odsłonięty pomnik autorstwa Bronisława Chromego.
  Historii o psiej wierności jest mnóstwo. Wiemy zresztą z codzienności, jak mądre, piękne i zabawne są psy.
  Kubek bez ucha Śpioch przedstawia słodkiego pieska podczas drzemki. Błogi spokój może budzić zazdrość, ale też być wzorem do naśladowania. Gdy chodzi o wzory, pamiętajcie, że one wracają rzadko. A kubki z psiej kolekcji lubicie szczególnie.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro