do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa do Polski od 180 PLN!

Co piąty kubek gratis!

 

Relax pod palmami

Autor: MAMSAM
0
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Dostępność: wycofany z oferty
Pojemność
300ml
Ręczne
wykonanie
Można myć
w zmywarce
Nie używać
w mikrofali

Kubek bez ucha Relax pod palmami to wspomnienie beztroski.

Bo, umówmy się, nigdy już nie będzie takiego lata. Choć, oczywiście, trudno dziwić się marzeniom. Według wierzeń i mitologii palma symbolizuje same rozkosze – słońce, światło, nadzieję, zwycięstwo, miłość, a nawet zdecydowanie w pokonywaniu przeszkód. Morze i hamak nie muszą niczego symbolizować, to po prostu bardzo miłe miejsca. „Możliwe, że obcowanie z palmami pozwala nam czerpać niewidzialne ich środki wzmacniania podczas upadku ducha czy zwątlenia ciała” – pisał w latach 30. XX wieku Edward Nehring, autor poradników o roślinach. Tak wyjaśniał fenomen hodowania palm w mieszkaniach.

Nie trzeba jeździć daleko. Palmy już tu są. Hamak, w razie czego, można rozwiesić gdzie indziej.

Kubek bez ucha Relax pod palmami nie zastąpi relaksu, ale może być wspaniałą pamiątką z wakacji. Polecamy zestawić z wzorem Pozdrawiam i wysyłać znajomym zamiast pocztówek. Do domowej kolekcji pasują wszystkie morskie motywy i, rzecz jasna,  Warszawa. Zresztą, poszukajcie sami. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a skompletujecie zestawy na podróż i na życie.

Opis

Kubek bez ucha Relax pod palmami to wspomnienie beztroski.

Bo, umówmy się, nigdy już nie będzie takiego lata. Bogusław Linda na płycie Świetlików śpiewał o czym innym, ale wers okazał się uniwersalny. Wciąż oczywiście czasem tęsknimy za wakacjami w kraju, gdzie palmy rosną w naturze. I ciągle, nierzadko, jeździmy zapomnieć przez tydzień o katastrofie klimatycznej, kolonizacji pięknych wysp przez biura podróże i śladzie węglowym, który zostawiliśmy w drodze. Ot, pobujać się przemiło na hamaku między palmami.

Oczywiście, trudno dziwić się marzeniom. Według wierzeń i mitologii palma symbolizuje same rozkosze – słońce, światło, nadzieję, zwycięstwo, miłość, a nawet zdecydowanie w pokonywaniu przeszkód. Morze i hamak nie muszą niczego symbolizować, to po prostu bardzo miłe miejsca. „Możliwe, że obcowanie z palmami pozwala nam czerpać niewidzialne ich środki wzmacniania podczas upadku ducha czy zwątlenia ciała” – pisał w latach 30. XX wieku Edward Nehring, autor poradników o roślinach. Tak wyjaśniał fenomen hodowania palm w mieszkaniach.

Palmy jako wnętrzarski trend są modne od mniej więcej stu lat. Dość łatwo znaleźć je w miejscach, gdzie właściwie nie powinno ich być. Jakiś czas temu donice z palmami ustawiono w centrum Katowic, by przechodnie mogli porelaksować się w ich cieniu. W historii rozrywki zapisała się Palmiarnia w Zielonej Górze. Palma jest też jednym z najlepiej znanych obiektów Warszawy – od 2002 roku stoi na Rondzie de Gaulla; „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” to słynny projekt Joanny Rajkowskiej.

Słowem, nie trzeba jeździć daleko. Palmy już tu są. Hamak, w razie czego, można rozwiesić gdzie indziej.

Kubek bez ucha Relax pod palmami nie zastąpi relaksu, ale może być wspaniałą pamiątką z wakacji. Polecamy zestawić z wzorem Pozdrawiam i wysyłać znajomym zamiast pocztówek. Do domowej kolekcji pasują wszystkie morskie motywy i, jak już wiemy, Warszawa. Zresztą, poszukajcie sami. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a skompletujecie zestawy na podróż i na życie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium