• polski
 • English
 • Relax pod palmami

  Autor:

  60 

  Kubek bez ucha Relax pod palmami to wspomnienie beztroski.

  Bo, umówmy się, nigdy już nie będzie takiego lata. Choć, oczywiście, trudno dziwić się marzeniom. Według wierzeń i mitologii palma symbolizuje same rozkosze – słońce, światło, nadzieję, zwycięstwo, miłość, a nawet zdecydowanie w pokonywaniu przeszkód. Morze i hamak nie muszą niczego symbolizować, to po prostu bardzo miłe miejsca. „Możliwe, że obcowanie z palmami pozwala nam czerpać niewidzialne ich środki wzmacniania podczas upadku ducha czy zwątlenia ciała” – pisał w latach 30. XX wieku Edward Nehring, autor poradników o roślinach. Tak wyjaśniał fenomen hodowania palm w mieszkaniach.

  Nie trzeba jeździć daleko. Palmy już tu są. Hamak, w razie czego, można rozwiesić gdzie indziej.

  Kubek bez ucha Relax pod palmami nie zastąpi relaksu, ale może być wspaniałą pamiątką z wakacji. Polecamy zestawić z wzorem Pozdrawiam i wysyłać znajomym zamiast pocztówek. Do domowej kolekcji pasują wszystkie morskie motywy i, rzecz jasna,  Warszawa. Zresztą, poszukajcie sami. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a skompletujecie zestawy na podróż i na życie.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Natura, Obrazy, Relaks
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Relax pod palmami to wspomnienie beztroski.

  Bo, umówmy się, nigdy już nie będzie takiego lata. Bogusław Linda na płycie Świetlików śpiewał o czym innym, ale wers okazał się uniwersalny. Wciąż oczywiście czasem tęsknimy za wakacjami w kraju, gdzie palmy rosną w naturze. I ciągle, nierzadko, jeździmy zapomnieć przez tydzień o katastrofie klimatycznej, kolonizacji pięknych wysp przez biura podróże i śladzie węglowym, który zostawiliśmy w drodze. Ot, pobujać się przemiło na hamaku między palmami.

  Oczywiście, trudno dziwić się marzeniom. Według wierzeń i mitologii palma symbolizuje same rozkosze – słońce, światło, nadzieję, zwycięstwo, miłość, a nawet zdecydowanie w pokonywaniu przeszkód. Morze i hamak nie muszą niczego symbolizować, to po prostu bardzo miłe miejsca. „Możliwe, że obcowanie z palmami pozwala nam czerpać niewidzialne ich środki wzmacniania podczas upadku ducha czy zwątlenia ciała” – pisał w latach 30. XX wieku Edward Nehring, autor poradników o roślinach. Tak wyjaśniał fenomen hodowania palm w mieszkaniach.

  Palmy jako wnętrzarski trend są modne od mniej więcej stu lat. Dość łatwo znaleźć je w miejscach, gdzie właściwie nie powinno ich być. Jakiś czas temu donice z palmami ustawiono w centrum Katowic, by przechodnie mogli porelaksować się w ich cieniu. W historii rozrywki zapisała się Palmiarnia w Zielonej Górze. Palma jest też jednym z najlepiej znanych obiektów Warszawy – od 2002 roku stoi na Rondzie de Gaulla; „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” to słynny projekt Joanny Rajkowskiej.

  Słowem, nie trzeba jeździć daleko. Palmy już tu są. Hamak, w razie czego, można rozwiesić gdzie indziej.

  Kubek bez ucha Relax pod palmami nie zastąpi relaksu, ale może być wspaniałą pamiątką z wakacji. Polecamy zestawić z wzorem Pozdrawiam i wysyłać znajomym zamiast pocztówek. Do domowej kolekcji pasują wszystkie morskie motywy i, jak już wiemy, Warszawa. Zresztą, poszukajcie sami. Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, a skompletujecie zestawy na podróż i na życie.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro