• polski
 • English
 • Pozdrawiam

  Autor:

  60 

  Kubek bez ucha Pozdrawiam to pomysł na pamiątkę z wakacji.

  Może to nieco staroświeckie słowo, ale przecież ładniejsze niż zwyczajowe pozdro. Wciąż używane na końcu maili i listów, najpiękniej wygląda na pocztówkach.

  Nic nie sugerujemy, ale może nadszedł czas, by zamiast brzydkich widokówek i Instastories, wysyłać z wakacji kubki bez ucha. Jeśli kubek bez ucha Pozdrawiam mówi za mało, można wśród naszych wzorów znaleźć liczne, które doprecyzują. Mamy bogate kolekcje miast i miejsc, sporo wzorów znad morza i z gór, a także uniwersalne w rodzaju Piknik albo Sielanka. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje i ruszajcie w drogę. Wysyłką zajmiemy się my.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Relaks, Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Pozdrawiam to pomysł na pamiątkę z wakacji.

  Może to nieco staroświeckie słowo, ale przecież ładniejsze niż zwyczajowe pozdro. Wciąż używane na końcu maili i listów, najpiękniej wygląda na pocztówkach. Dziś to rzadko stosowana forma korespondencji, a szkoda. Mamy koleżankę, która wysyła widokówki nawet z jednodniowych wycieczek, znajomi trochę podśmiewają się, że to retro obyczaj, ale jest im miło. Ona narzeka, że upada graficzna kultura pocztówek. O ile zdarza się trafić na wspaniałe z ilustracjami albo reprodukcjami plakatów, o tyle zwyczajne widokówki z miast są przeważnie beznadziejne. Ot, przypadkowe zdjęcia okraszone typograficznie przestylizowanym „Pozdrawiam”.

  Jeśli chcecie sprawdzić, jak robiono widokówki w PRL, przejrzyjcie album Mikołaja Długosza „Latem w mieście”. To wybór zdjęć, które powstawały na potrzeby pocztówek. Nie wszystkie zostały pocztówkami, ale wszystkie pokazują więcej realiów, niż chcieli ówcześni mocodawcy. W albumie układają się w opowieść o niespełnionej nadziei na dobrobyt. Trudno sobie wyobrazić, żeby fotografie ze współczesnych widokówek ułożyły się w cokolwiek. Choć przecież niespełnionych nadziei mamy pod dostatkiem.

  Nic nie sugerujemy, ale może nadszedł czas, by zamiast brzydkich widokówek i Instastories, wysyłać z wakacji kubki bez ucha. Jeśli kubek bez ucha Pozdrawiam mówi za mało, można wśród naszych wzorów znaleźć liczne, które doprecyzują. Mamy bogate kolekcje miast i miejsc, sporo wzorów znad morza i z gór, a także uniwersalne w rodzaju Piknik albo Sielanka. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje i ruszajcie w drogę. Wysyłką zajmiemy się my.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro