• polski
 • English
 • Domek

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Domek to niezawodna pamiątka z wakacji.

  Domek, który widzimy na obrazku to słynna przyczepa Niewiadówka zaprojektowana przez Janusa Zygadlewicza. Produkowana w Niewiadowie od 1973 roku zbliża się właśnie do pięćdziesiątki i, jak to zdarza się coraz częściej, z wiekiem zyskuje. W latach 80. wakacje w przyczepie spędzało 150 tysięcy osób. Pobieżna obserwacja campingów na Helu podpowiada, że teraz jest ich dużo więcej, ale też i o przyczepy łatwiej. Zresztą podoba nam się przenoszenie na lato całego życia na camping.

  Nie każdy ma taką możliwość, ale każdemu polecamy chociaż krótkie wycieczki. Wycieczka do Niewiadowa zamiast wczasów w niewiadówce może okazać się ekscytująca. „A może byśmy tak, najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa” – pisał Julian Tuwim, a śpiewała Ewa Demarczyk. W swoim czasie wpadliśmy. Gdybyśmy wiedzieli, że Niewiadów jest tak blisko, z pewnością zajrzelibyśmy i tam.

  Kubek bez ucha Domek wpisuje się na długą listę wzorów poświęconych relaksowi. Mamy między innymi wielu Turystów, Góry, Morze, Gravele. Można wybierać.

   

   

   

  • Kolory: Czarny, Złoty
  • Kolekcje: Obrazy, Pojazdy, Relaks, Słowa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Domek to niezawodna pamiątka z wakacji.

  Domek, który widzimy na obrazku to słynna przyczepa Niewiadówka zaprojektowana przez Janusa Zygadlewicza. Produkowana w Niewiadowie od 1973 roku zbliża się właśnie do pięćdziesiątki i, jak to zdarza się coraz częściej, z wiekiem zyskuje. W PRL była rarytasem, bo jej roczna produkcja wynosiła 2,5 tysiąca sztuk, a zapotrzebowanie w ciągu dwóch dni sięgało 30 tysięcy. Wiemy to z książki Wojciecha Przylipiaka „Czas wolny w PRL”. Przylipiak opisuje, że ówcześni caravaningowcy z rozpaczy wymyślili przyczepę dla majsterkowiczów. Opracowali projekt, który członkowie kół mogli kupić za sto złotych i zmajstrować przyczepę w garażu.

  W latach 80. wakacje w przyczepie spędzało 150 tysięcy osób. Pobieżna obserwacja campingów na Helu podpowiada, że teraz jest ich dużo więcej, ale też i o przyczepy łatwiej.

  Ciągle trudno jest o mieszkania, ale nie dlatego kubek bez ucha z niewiadówką nazwaliśmy Domek. Czasem lubimy zabrać głos w ważnych sprawach, polecamy stosowną kolekcję, ale tym razem chodzi nam tylko o wakacje. Ten rozkoszny czas, kiedy wystarczy nam tyle, ile mieści się w przyczepie i ciągle chodzi się boso. Podoba nam się przenoszenie na lato całego życia na camping.

  Nie każdy ma taką możliwość, ale każdemu polecamy chociaż krótkie wycieczki. Wycieczka do Niewiadowa zamiast wczasów w niewiadówce może okazać się ekscytująca. „A może byśmy tak, najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa” – pisał Julian Tuwim, a śpiewała Ewa Demarczyk. W swoim czasie wpadliśmy. Gdybyśmy wiedzieli, że Niewiadów jest tak blisko, z pewnością zajrzelibyśmy i tam. Teraz mamy inne plany, ale was zachęcamy. Pamiętajcie tylko, żeby zabrać ze sobą kubek bez ucha Mamsam. Świetnie sprawdza się w podróży, bo pozwala uniknąć korzystania z jednorazowych kubków, które zostają w ziemi na zawsze.

  Kubek bez ucha Domek wpisuje się na długą listę wzorów poświęconych relaksowi. Mamy między innymi wielu Turystów, Góry, Morze, Gravele. Można wybierać.

   

   

     Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro