• polski
 • English
 • Bydgoszcz

  60 

  Kubek bez ucha Bydgoszcz warto mieć pod ręką podczas przeglądania map.

  Bydgoszcz, dawniej Bromberg, jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce, dzieli z Toruniem władanie nad województwem kujawsko-pomorskim. Urodę ma nieoczywistą, ale pięknieje z roku na rok. Ma, całkiem świeże, zasługi dla literatury. Historia nagradzanej „Mapy” Barbary Sadurskiej zaczęła się od tego, że pisarka obejrzała w internecie mapę autorstwa Hermanna Stübbena, który na początku XX wieku zaplanował koncepcję urbanistyczną Bydgoszczy. Wyobraźnia pozwoliła jej najpierw ożywić plan miasta, a potem napisać porywającą, wielowarstwową książkę.

  Kubek bez ucha Bydgoszcz może być więc świetnym startem do zbudowania miejskiej kolekcji. Mamy tak dużo wzorów związanych z miastami, że spokojnie ułożycie z nich dosyć gęstą mapę. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie, by od rana być w podróży. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory prędko znikają, a wracają bardzo rzadko.

  • Kolekcje: Miasta, Miejsca, Nazwy
  • Kolory: Chabrowy

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Bydgoszcz warto mieć pod ręką podczas przeglądania map.

  Bydgoszcz, dawniej Bromberg, jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce, dzieli z Toruniem władanie nad województwem kujawsko-pomorskim. Urodę ma nieoczywistą, ale pięknieje z roku na rok. Leży nad Brdą i jest tutaj port rzeczny, co sprzyja atrakcyjności. Miło jest pospacerować nad kanałami, nie tylko na Wyspie Młyńskiej. Warto przyglądać się architekturze. W śródmieściu najwięcej jest kamienic z czasów belle epoque, ale warto poszukać śladów PRL i lat 90. Nie ma już niestety hotelu Brda, który w latach 70. uchodził za luksusowy, a potem był celem duchologicznych wycieczek.

  Gdy idzie o lata 90., najlepiej w bydgoskiej historii zapisał się nadal istniejący klub Mózg. Grano tu awangardowy jazz, występowali giganci sceny yassowej, bywały epickie balangi.  Gdy idzie o muzykę, stąd wywodzi się znany w czasach transformacji nowofalowy zespół Variete. Nagraną w 1986 roku debiutancką płytę zatytułowali „Bydgoszcz”.

  Bydgoszcz ma też, całkiem świeże, zasługi dla literatury. Historia nagradzanej „Mapy” Barbary Sadurskiej zaczęła się od tego, że pisarka obejrzała w internecie mapę autorstwa Hermanna Stübbena, który na początku XX wieku zaplanował koncepcję urbanistyczną Bydgoszczy. Wyobraźnia pozwoliła jej najpierw ożywić plan miasta, a potem napisać porywającą, wielowarstwową książkę.

  Kubek bez ucha Bydgoszcz może być więc świetnym startem do zbudowania miejskiej kolekcji. Mamy tak dużo wzorów związanych z miastami, że spokojnie ułożycie z nich dosyć gęstą mapę. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie, by od rana być w podróży. Pamiętajcie tylko, że nasze wzory prędko znikają, a wracają bardzo rzadko.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro