• polski
 • English
 • Bałtyk

  50 

  Kubek bez ucha Bałtyk przypomni wam morze.

  Podobno są tacy, którzy nazywają Bałtyk Morzem Śródziemnym Europy Północnej. My sądzimy, że Bałtyk jest tak fajny sam w sobie, że nie trzeba go z niczym porównywać. Sprawdźcie w wolnej chwili, ile mamy kubków z bałtycko-trójmiejskimi nazwami. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Dębki, Berszowisko, czy też po prostu Plaża. Można uzbierać kolekcję. Unikatową, bo znikają w mig.

  • Kolory: Granatowy
  • Kolekcje: Morze, Nazwy

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Bałtyk przypomni wam morze.

  Podobno są tacy, którzy nazywają Bałtyk Morzem Śródziemnym Europy Północnej. My sądzimy, że Bałtyk jest tak fajny sam w sobie, że nie trzeba go z niczym porównywać. Może i bywa chłodny, ale przecież wszyscy lubimy morsować. Plaże są najpiękniejsze nie tylko w tej w tej części Europy. Łączy Polskę z kilkoma krajami – wspaniałymi Litwą, Łotwą i Estonią, skandynawskimi Szwecją, Finlandią i Danią, zahacza o Rosję i Niemcy.

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck tak mówił w 2012 roku: „Do 1990 roku nasz Bałtyk był akwenem ściśle strzeżonym. W istocie – strzeżonym tak dobrze, że jako mieszkańcy państw nadbrzeżnych Morza Bałtyckiego czuliśmy się nieraz jak więźniowie. Wystarczyło jednak nieraz wyjść na brzeg, by wyobrazić sobie dalekie kraje, rozległą otwartą przestrzeń i wolność. Bo wiedzieliśmy, że rejon Morza Bałtyckiego rozciąga się daleko poza sam akwen, wykracza poza kulturowo-narodowe podziały. Tęskniliśmy więc do tego dalekiego świata gdzieś za morzem, świata, który w gruncie rzeczy nie był tak odległy. Ukuta przez jedenastowiecznego kronikarza Adama z Bremy nazwa Mare Balticum pozwalała nam choć na chwilę zagłębić się w marzeniach”. W ideę Bałtyku mocno wpisana jest tradycja wolności, a jeśli ta oznacza marzenia – tym bardziej jest nam bliska.

  Sprawdźcie w wolnej chwili, ile mamy kubków z bałtycko-trójmiejskimi nazwami. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Dębki, Berszowisko, czy też po prostu Plaża. Można uzbierać kolekcję. Unikatową, bo znikają w mig.  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Odrzuć