• polski
 • English
 • Trzy Błyskawice

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Trzy Błyskawice przypomina, że w Mamsam zawsze jesteśmy po stronie kobiet.

  W październiku 2020 roku upartyjniony Trybunał Konstytucyjny zdecydował o drastycznym ograniczeniu prawa do aborcji zdecydował, co wywołało masowe protesty. Najważniejszym znakiem graficznym Strajku Kobiet stała się błyskawica zaprojektowana przez Olę Jasionowską.

  Nawiązujemy do niej, bo oddaje złość, którą sami czujemy. Chcemy, by nasze kubki były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości.

  • Color: Red
  • Collection: Diss, Ideas, Images
  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Add to wishlist
  Add to wishlist

  Description

  Kubek bez ucha Trzy Błyskawice przypomina, że w Mamsam zawsze jesteśmy po stronie kobiet.

  Zaczęło się od deszczu. Gdy w październiku 2016 roku sejm szykował się do głosowania w sprawie projektu ustawy „Stop Aborcji”, na ulice polskich miast wyszło kilkaset tysięcy kobiet. Ubrane na czarno, chroniły się przed padającym tego dnia deszczem, pod czarnymi parasolkami. Pierwszy tak masowy w Polsce strajk kobiet przeszedł do historii jako marsz czarnych parasolek. Wtedy sejm odrzucił projekt ustawy, ale hasło „Nie składamy parasolek” wielokrotnie powracało w protestach przeciw kolejnym próbom odebrania kobietom praw. Ostatecznie w październiku 2020 roku o drastycznym ograniczeniu prawa do aborcji zdecydował upartyjniony Trybunał Konstytucyjny, a w styczniu rząd opublikował wyrok. To znów wywołało masowe protesty. Najważniejszym znakiem graficznym Strajku Kobiet stała się błyskawica zaprojektowana przez Olę Jasionowską.

  Nawiązujemy do niej, bo oddaje złość, którą sami czujemy. Chcemy, by nasze kubki były – kiedy trzeba – komentarzem do rzeczywistości.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Polish złoty
  EUR Euro