• polski
 • English
 • Noir

  50 

  Kubek bez ucha Noir zapewni skok w przeszłość.

  Bogart, Marlowe, Chandler, Hammett, Lang… To klasyka bohaterów i twórców noir. Wszyscy znamy te książki i filmy, w których zawsze jest ciemno, często pada deszcz, a główny bohater uwodzi mimo wszystko. Po polsku noir to po prostu czarny – barwa pełna znaczeń.

  Kubek bez ucha Noir może być początkiem intrygującej kolekcji. Do kompletu polecamy Czarny i spore stado kotów. Pamiętajcie, że wzory na naszych kubkach raczej nie wracają, więc nie ma co zwlekać z zakupami

  • Collection: Words
  • Color: Black

  1 in stock

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Description

  Kubek bez ucha Noir zapewni skok w przeszłość.
  Bogart, Marlowe, Chandler, Hammett, Lang… To klasyka bohaterów i twórców noir. Nazwę dla kręconego w Stanach mrocznego kina lat 40. i 50 wymyślili francuscy krytycy. Nawiązali do Serie Noir, w której przed wojną ukazywały się kryminały amerykańskich pisarzy. Wszyscy znamy te książki i filmy, w których zawsze jest ciemno, często pada deszcz, a główny bohater uwodzi mimo wszystko. Pierwszym filmem noir był „Sokół Maltański” z 1941 roku. John Huston zaadaptował powieść Dashiella Hammetta. Wszyscy pamiętamy obrazy Fritza Langa i wielu z nas ma sentyment do kryminałów Raymonda Chandlera. W literaturze to on uchodzi za mistrza noir.

  Po polsku noir to po prostu czarny – barwa pełna znaczeń. Jedni zestawiają z żałobą, inni z elegancją, dla wielu to kolor buntu. Społecznego, ale też na przykład w plastyce. Gdy w 1915 roku Kazimierz Malewicz pokazał w Petersburgu „Czarny kwadrat na białym tle”, wywołał poważny skandal.  Najciemniejsza z barw wydaje się najbardziej interesująca.

  Kubek bez ucha Noir może być początkiem intrygującej kolekcji. Do kompletu polecamy Czarny i spore stado kotów. Pamiętajcie, że wzory na naszych kubkach raczej nie wracają, więc nie ma co zwlekać z zakupami.


  Exclusive products

  Special category of products