• polski
 • English
 • Jubilat

  50 

  Kubek bez ucha Jubilat przypomina, że nie od razu Kraków zbudowano, a także o zawiłościach polszczyzny. Jubilat to nie solenizant, ale solenizant może być jubilatem.

  Nasz kubek opowiada krakowskim domu handlowym Jubilat zaprojektowanym z okazji półwiecza spółdzielni Społem. Pasuje do wielu kolekcji. Krakowskiej, modernistycznej, rowerowej i urodzinowej. Nie narzucamy się, ale pamiętajcie, że wzory rzadko wracają, a konkurencja jest duża.

  Out of stock

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Free delivery for purchases above 150 PLN and more! (Poland)
  Free delivery for purchases above 300 PLN (Germany and the Czech Republic)

  Description

  Kubek bez ucha Jubilat przypomina, że nie od razu Kraków zbudowano.
  Dla wielbicielek i wielbicieli modernizmu dom handlowy Jubilat to obowiązkowy cel spacerów. Od hotelu Cracovia dzielą go tylko cztery lata i 600 metrów. Wymyślony w 1958 roku z okazji półwiecza spółdzielni Społem, został zaprojektowany przez Jerzego Marconiego. Budowa, jak potem w przypadku hotelu Forum, ciągnęła się ponad dekadę. Projekt Marconiego poprawiła nieco Jadwiga Sawicka i w 1969 roku dom handlowy wreszcie otwarto. W pierwszych tygodniach porządku pilnowali milicjanci, tak wielu było klientów. Zawsze wrażenie robił wielki taras (z widokiem, a jakże, na Wawel), na niektórych również klub taneczny. Z czasem Jubilat stracił handlowy powab, ale wizualnie wciąż jest atrakcyjny.
  Kto nie kocha modernizmu, niech pomyśli o rowerach. Logo było inne, ale nazwa produkowanych w Bydgoszczy składaków – ta sama. Słowem, kubek bez ucha Jubilat pasuje do wielu kolekcji. Krakowskiej, modernistycznej, a także rowerowej. Nie narzucamy się, ale pamiętajcie, że wzory rzadko wracają, a konkurencja jest duża.


  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Dismiss