• polski
 • English
 • 21:37

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha 21:37 zaskakuje znaczeniami.

  W 2005 roku, ściślej – drugiego kwietnia, o 21:37 umarł papież Jan Paweł II, stąd font jak z horroru na kubku bez ucha. Trudno o inny z dzisiejszą wiedzą o pedofilii w Kościele, dyskryminacji osób LGBTQ+ i przedmiotowym traktowaniu kobiet. Dzisiaj brzmi to dziwnie, ale wówczas wydawało się, że śmierć papieża będzie pokoleniowym doświadczeniem, które zjednoczy antagonistów. To oczywiście nie mogło się wydarzyć, ale wystarczył krótki zryw, by godzina 21:37 wpisała się w polską świadomość niczym bitwa pod Grunwaldem z 1410 roku. Gdybyśmy pisali tutaj wstępniaki do projektów artystycznych, dodalibyśmy coś o reinterpretacjach i grach symbolami, ale na szczęście jedynie opisujemy kubki.

  Zatem przypomnimy tylko, że kubki Mamsam można układać w pomysłowe kolekcje. Wzór 21:37 można łączyć z Polską albo zejść z patosu i – wraz z wzorami Za dziesięć piąta i 17:01 – zrobić sobie kuchenny zegar. Można włączyć do kolekcji Sprawy albo wymyśleć jeszcze inne zestawienia. Wybór jest nieograniczony. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a sami się przekonacie. Radzimy nie zwlekać, bo wzory powstają w limitowanych seriach i szybko się kończą.

  • Color: Black
  • Collection: Ideas, Images, Words
  Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Add to wishlist
  Add to wishlist

  Description

  Kubek bez ucha 21:37 zaskakuje znaczeniami.

  Internet przyniósł wiele dobra i co najmniej jedno zło. Wraz z nim skończyła się w prasie epoka błyskotliwych tytułów, które zapadały w pamięć. Jednak nawet zło rzadko jest zupełnie beznadziejne, więc zdarzają się wyjątki. Tak było, gdy jesienią 2020 roku przez Polskę przechodziły manifestacje Strajku Kobiet. Relację z poznańskiej demonstracji dziennikarze Wyborczej.pl zatytułowali: „Kobiety zablokowały Poznań. Centrum sparaliżowane. Motornicza bije brawo, geje tańczą poloneza”. Tytuł chwycił jak żaden inny pisany w zgodzie z regułami internetu. W czerwcu 2021 roku podczas Pride Weekendu w Poznaniu geje znowu zatańczyli poloneza. Nie przypadkiem o godzinie 21:37.

  W 2005 roku, ściślej – drugiego kwietnia, o 21:37 umarł papież Jan Paweł II, stąd font jak z horroru na kubku bez ucha. Trudno o inny z dzisiejszą wiedzą o pedofilii w Kościele, dyskryminacji osób LGBTQ+ i co najmniej przedmiotowym traktowaniu kobiet. Dzisiaj brzmi to dziwnie, ale kilkanaście lat temu wydawało się, że śmierć papieża będzie pokoleniowym doświadczeniem, które zjednoczy antagonistów. Zwaśnione kluby piłkarskie z Krakowa na chwilę zakopały wojenny topór.  Oczywiście nie mogło trwać to długo, ale wystarczył krótki zryw, by godzina 21:37 wpisała się w polską świadomość niczym bitwa pod Grunwaldem z 1410 roku. Gdybyśmy pisali tutaj wstępniaki do projektów artystycznych, dodalibyśmy coś o reinterpretacjach i grach symbolami, ale na szczęście jedynie opisujemy kubki.

  Zatem przypomnimy tylko, że wzór 21:37 mamy w dwóch wersjach – ta jest jak z horroru, poprzednia była spokojniejsza. Kubki Mamsam można układać w pomysłowe kolekcje. Kubek bez ucha 21:37 można łączyć z Polską albo zejść z patosu i – wraz z wzorami Za dziesięć piąta i 17:01 – zrobić sobie kuchenny zegar. Można włączyć do kolekcji Sprawy albo wymyślić jeszcze inne zestawienia. Wybór jest nieograniczony. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a sami się przekonacie. Radzimy nie zwlekać, bo wzory powstają w limitowanych seriach i szybko się kończą.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Polish złoty
  EUR Euro