• polski
 • English
 • Żoliborz

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą.

  Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy. Jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez. Na Żoliborz prowadzą drogi wielu protestów, a poza tym to miejsce ulubione przez artystów. Do mieszkania i pisania.  Kto chce wiedzieć więcej, niech sięgnie po „Literacki przewodnik po Żoliborzu” autorstwa słynnego Pawła Dunina-Wąsowicza. Zalecamy!

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz można układać w dowolnych konfiguracjach. Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, warto więc na początek skompletować żoliborską kolekcję. W historii marki Mamsam Warszawa ma potężne zasługi, dlatego zawsze mamy w sklepie kubki Warszawa, bogaty wybór dzielnic i miejsc, na przykład Pałac Kultury,  Mokotów i Mordor.

  Pochodźcie po sklepie, sprawdźcie dział Kolekcje, a zbudujecie sobie miasto, które tak lubicie.

   

  • Kolekcje: Miejsca, Nazwy, Warszawa
  • Kolory: Pomarańczowy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0509

  Opis

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą.

  Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy. Jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez. Nazwa pochodzi od posiadłości Joli Bord („Piękny Brzeg”), którą w XVIII wieku założyli nad Wisłą księża pijarzy. Potem związało się z Żoliborzem jeszcze paru księży, ale stanowczo nie tylko oni. Wszak to tutaj w latach 20. XX wieku  powstały , w okolicach placu Wilsona pierwsze bloki Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a w PRL biło serce  opozycji.

  W latach 20. XXI wieku na Żoliborz prowadzą drogi wielu protestów, a poza tym to miejsce ulubione przez artystów. Do mieszkania i pisania. Na placu Wilsona spotykają się ulice trzech wieszczów – Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. To raczej nie jest przypadek. Kto chce wiedzieć więcej, niech sięgnie po „Literacki przewodnik po Żoliborzu” autorstwa słynnego Pawła Dunina-Wąsowicza. Zalecamy!

  Inny (dawny) żoliborzanin Muniek Staszczyk w najsłynniejszym hicie T.Love „Warszawa” śpiewał: „Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz / Rozkwita na drzewach, na krzewach / Ściekami z rzeki kompletnie pijany / Chcę krzyczeć, chcę ryczeć, chcę śpiewać”. Fraza do dziś bywa cytowana, wielu wpadła w ucho.

  A propos ucha, to nasze kubki go nie mają. Dzięki temu są wygodne w kolekcjonowaniu, bo właściwie nie zabierają miejsca. Trzy, cztery, a nawet więcej – włożone jeden w drugi, zajmują tyle, co filiżanka.

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz można układać w dowolnych konfiguracjach. Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, warto więc na początek skompletować żoliborską kolekcję.

  W historii marki Mamsam Warszawa ma potężne zasługi, dlatego zawsze dostępne są w sklepie kubki Warszawa, bogaty wybór dzielnic i miejsc, na przykład Pałac Kultury,  Mokotów i Mordor. Pochodźcie po sklepie, sprawdźcie dział Kolekcje, a zbudujecie sobie miasto, które tak lubicie.

  Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i rzadko wracają.

   
  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro