• polski
 • English
 • Żoliborz

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą.

  Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy. Jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez. Na Żoliborz prowadzą drogi wielu protestów, a poza tym to miejsce ulubione przez artystów. Do mieszkania i pisania.  Kto chce wiedzieć więcej, niech sięgnie po „Literacki przewodnik po Żoliborzu” autorstwa słynnego Pawła Dunina-Wąsowicza. Zalecamy!

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz można układać w dowolnych konfiguracjach. Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, warto więc na początek skompletować żoliborską kolekcję. W historii marki Mamsam Warszawa ma potężne zasługi, dlatego zawsze mamy w sklepie kubki Warszawa, bogaty wybór dzielnic i miejsc, na przykład Pałac Kultury,  Mokotów i Mordor.

  Pochodźcie po sklepie, sprawdźcie dział Kolekcje, a zbudujecie sobie miasto, które tak lubicie.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Miejsca, Nazwy, Warszawa
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą.

  Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy. Jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez. Nazwa pochodzi od posiadłości Joli Bord („Piękny Brzeg”), którą w XVIII wieku założyli nad Wisłą księża pijarzy. Potem związało się z Żoliborzem jeszcze paru księży, ale stanowczo nie tylko oni. Wszak to tutaj w latach 20. XX wieku  powstały , w okolicach placu Wilsona pierwsze bloki Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a w PRL biło serce  opozycji.

  W latach 20. XXI wieku na Żoliborz prowadzą drogi wielu protestów, a poza tym to miejsce ulubione przez artystów. Do mieszkania i pisania. Na placu Wilsona spotykają się ulice trzech wieszczów – Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. To raczej nie jest przypadek. Kto chce wiedzieć więcej, niech sięgnie po „Literacki przewodnik po Żoliborzu”autorstwa słynnego Pawła Dunina-Wąsowicza. Zalecamy!

  Inny (dawny) żoliborzanin Muniek Staszczyk w najsłynniejszym hicie T.Love „Warszawa” śpiewał: „Zielony Żoliborz, pieprzony Żoliborz / Rozkwita na drzewach, na krzewach / Ściekami z rzeki kompletnie pijany / Chcę krzyczeć, chcę ryczeć, chcę śpiewać”. Fraza do dziś bywa cytowana, wielu wpadła w ucho.

  A propos ucha, to nasze kubki go nie mają. Dzięki temu są wygodne w kolekcjonowaniu, bo właściwie nie zabierają miejsca. Trzy, cztery, a nawet więcej – włożone jeden w drugi, zajmują tyle, co filiżanka.

  Kubek bez ucha Mamsam Żoliborz można układać w dowolnych konfiguracjach. Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, warto więc na początek skompletować żoliborską kolekcję.

  W historii marki Mamsam Warszawa ma potężne zasługi, dlatego zawsze dostępne są w sklepie kubki Warszawa, bogaty wybór dzielnic i miejsc, na przykład Pałac Kultury,  Mokotów i Mordor. Pochodźcie po sklepie, sprawdźcie dział Kolekcje, a zbudujecie sobie miasto, które tak lubicie.

  Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro