• polski
 • English
 • Żoliborz

  60 

  Kubek bez ucha Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą. Żoliborz jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez.

  Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, można więc skompletować sobie pokaźną żoliborską kolekcję. Można też dołączyć do warszawskiej, bo dbamy, by zawsze mieć w sklepie kubek bez ucha Warszawa, większość dzielnic i sporo charakterystycznych miejsc. Pamiętajcie tylko, że lepiej nie zwlekać. Kubki powstają w krótkich seriach, wyprzedane wzory prawie nigdy nie wracają.

  • Kolory: Turkus
  • Kolekcje: Miejsca, Nazwy, Warszawa

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Żoliborz sprawi, że wszędzie na świecie zatęsknicie za Warszawą.

  Żoliborz to najmniejsza dzielnica Warszawy. Jej nazwa pochodzi od posiadłości Joli Bord („Piękny Brzeg”), którą w XVIII wieku założyli nad Wisłą księża pijarzy. Dziś prowadzą na Żoliborz drogi wielu protestów, ale poza tym to miejsce ulubione przez artystów. Do mieszkania i pisania. O Żoliborzu śpiewają takie zespoły jak T. Love, Partia, Trawnik czy Funky Filon. Konstanty Ildefons Gałczyński oraz Jerzy Zagórski napisali o dzielnicy wiersze. Na placu Wilsona spotykają się ulice trzech wieszczów – Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. To raczej nie jest przypadek. Słynny żoliborzanin Paweł Dunin-Wąsowicz wydał „Literacki przewodnik po Żoliborzu”, z którego dowiecie się wszystkiego. W 1979 roku siostry Alicja i Bożena Wahl założyły jedną z pierwszych  prywatnych galerii sztuki w Polsce.

  Żoliborz jest kameralny, zielony, mnóstwo tu świetnej architektury, blisko nad Wisłę i do lasu. Dobrze się mieszka, wspaniale spaceruje – w Sprawie albo zupełnie bez.

  Wzór Żoliborz mamy w wielu wersjach, można więc skompletować sobie pokaźną żoliborską kolekcję. Można też dołączyć do warszawskiej, bo dbamy, by zawsze mieć w sklepie kubek bez ucha Warszawa, większość dzielnic i sporo charakterystycznych miejsc. Pamiętajcie tylko, że lepiej nie zwlekać. Kubki powstają w krótkich seriach, wyprzedane wzory prawie nigdy nie wracają.  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Odrzuć