• polski
 • English
 • Warszawa

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Warszawa to flagowy wzór Mamsam.

  Warszawa to stolica Polski, nie od zawsze, ale już dość długo. Dogodnie położona mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Gdańskiem.  Jedni kochają, inni nienawidzą, mało kto pozostaje wobec niej obojętny. Raczej nie zachwyca od pierwszego wejrzenia, ale zyskuje przy bliższym poznaniu. Jest miastem wiecznej zmiany, w którym zdarza się, że nieudane budynki burzy się zamiast zachować jako świadectwo epoki. Jest też miastem Bęc Zmiany – fundacji i księgarni, w której znajdziecie wszystko, co najważniejsze o mieście i architekturze, również kubki Mamsam.

  My obecnie rezydujemy gdzie indziej, ale wywodzimy się z Warszawy. Dla kubków bez ucha Mamsam Warszawa ciągle jest stolicą. Dlatego mamy w ofercie wiele wersji wzoru Warszawa i bardzo bogatą kolekcję dzielnic i charakterystycznych miejsc. Klikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a zbudujecie sobie całe miasto. Pamiętajcie tylko, że wzory szybko znikają i bardzo rzadko wracają.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Miasta, Nazwy, Warszawa, World Capitals
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Warszawa to flagowy wzór Mamsam.

  Warszawa to stolica Polski, nie od zawsze, ale już dość długo. Dogodnie położona mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Gdańskiem.  Jedni kochają, inni nienawidzą, mało kto pozostaje wobec niej obojętny. Raczej nie zachwyca od pierwszego wejrzenia, ale zyskuje przy bliższym poznaniu. Ma za sobą dramatyczne losy, po wojnie wielkie jej połacie zbudowano właściwie od nowa. Polecamy poczytać o tym w znakomitej książce Grzegorza Piątka „Najlepsze miasto świata”. Jest miastem wiecznej zmiany, w którym zdarza się, że nieudane budynki burzy się lub przemalowuje, a nie zachowuje jako świadectwo epoki. Jest też miastem Bęc Zmiany – fundacji i księgarni, w której znajdziecie wszystko, co najważniejsze o mieście i architekturze, również kubki Mamsam.

  Gdy wraca się do Warszawy po dłuższej nieobecności, mapę spędzania czasu trzeba zwykle rysować od nowa. Knajpy bowiem zmieniają adresy, a znajomi upodobania.

  Ogólnie Warszawa to fajnie miasto. Szybsze od innych, dosyć gęste – mieszka tu ponad dwa miliony ludzi, ale sporo jest zieleni i miłych zakamarków. Na południu i północy zwieńczone lasem, część wschodnią i zachodnią dzieli Wisła. Prawdopodobnie najlepsze do pracy. To jednak nieprawda, że wszyscy tu robią wielkie kariery. Prawie wszyscy za to potrafią się zacnie bawić i marzą o relaksie. Nie miał racji zespół Kult, gdy śpiewał lata temu, że młodzi warszawiacy to szpanerzy. Warszawiacy i warszawianki są jak jak wszyscy, rozmaici.

  My obecnie rezydujemy gdzie indziej, ale wywodzimy się z Warszawy. Dla Mamsam Warszawa ciągle jest stolicą, a kubek bez ucha Warszawa mamy w ofercie w wielu wersjach. Bardzo bogata jest kolekcja stołecznych dzielnic i charakterystycznych miejsc, na przykład wzory Stadion, Pałac KulturySaską Kępę, Żoliborz i Mordor. Klikajcie w tagi, sprawdźcie dział Kolekcje, pochodźcie po sklepie, a zbudujecie sobie miasto, które tak lubicie.

  Pamiętajcie tylko, że nasze wzory szybko znikają i bardzo rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro