• polski
  • English
  • Turysta

    Autor:

    70 

    Kubek bez ucha Turysta przywołuje przygodę.

    Nasz wzór odwołuje się do romantycznego mitu, a nie wczasów all inclusive. Typografia nawiązująca do znanego w PRL szyldu, do dziś używanego przez biura podróży, podpowiada, że chodzi nam raczej o turystę, który z plecakiem przemierza góry, przemieszcza się na własną rękę i robi to dla lasu, a nie lansu. Tacy turyści i turystki wciąż są i wierzymy, że wielu zagląda do naszego sklepu.

    Radzimy zestawiać kubek bez ucha Turysta z innymi z bogatej kolekcji Relaks, do której trafiają wzory z wakacyjnymi motywami. Zwróćcie uwagę na  Turystę, który wywodzi się z logo magazynu turystycznego wydawanego w latach 50. Wspólnie stworzą komplet, który przywoła wspomnienie przygody. Zresztą, róbcie co chcecie. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział  Kolekcje, a znajdziecie mnóstwo wzorów, którym trudno się oprzeć. Wagabunda, Widok na góry, Namiot albo Laba to tylko kilka z nich.

    • Kolory: Zielony
    • Kolekcje: Góry, Obrazy, Relaks, Słowa
    Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
     
    Dodaj do listy życzeń
    Dodaj do listy życzeń

    Opis

    Kubek bez ucha Turysta przywołuje przygodę.

    Współcześnie turysta ma, niestety słusznie, zszarganą opinię. Dane z 2012 roku mówią o miliardzie ludzi przekraczających granicę dla relaksu. Inne podają, że turystyka generuje 10 procent światowego produktu brutto. Ona też odpowiada za mnóstwo śladu węglowego i ogólną dewastację środowiska. Pandemia, wygląda na to, niewiele tu zmieniła. Definicji turysty jest wiele, nas najbardziej rozbawiła stworzona w GUS na potrzeby statystyki. Okazuje się, że turysta to ktoś, kto podróżuje do miejsca innego niż to,  w którym mieszka na czas krótszy niż rok. Nie musi wcale odetchnąć, może swobodnie pracować, byle nie za pieniądze z regionu, dokąd pojechał.

    Kubek bez ucha Turysta odwołuje się jednak do romantycznego mitu, a nie urzędowych definicji ani tym bardziej wczasów all inclusive. Typografia i obrazek podpowiadają, że chodzi nam raczej o turystę, który z plecakiem przemierza góry, przemieszcza się na własną rękę i robi to dla lasu, a nie lansu. Tacy turyści i turystki wciąż są i wiemy, że wielu zagląda do naszego sklepu. O tym, jak połączyć mit romantycznego turysty ze współczesnym szalonym tempem zwiedzania i życia, opowiedział w książce „Turysta polski w ZSRR” pisarz Juliusz Strachota. Serdecznie polecamy tego autora, jeśli go jeszcze nie znacie.

    Radzimy zestawiać kubek bez ucha Turysta z innymi z bogatej kolekcji Relaks, do której trafiają kubki z wakacyjnymi motywami. Koniecznie zwróćcie uwagę na Turystę, który wywodzi się z logo magazynu turystycznego wydawanego w latach 50. Wspólnie stworzą komplet, który przywoła wspomnienie przygody. Jeśli przygoda dopiero przed wami, popatrzcie na Gravele.

    Zresztą, róbcie co chcecie. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział  Kolekcje, a znajdziecie mnóstwo wzorów, którym trudno się oprzeć. Wagabunda, Widok na góry, Namiot albo Laba to tylko kilka z nich.

    Pamiętajcie tylko, by nie zwlekać z zakupami, bo nasze wzory szybko znikają i bardzo rzadko wracają. A wakacji przecież nigdy nie za wiele.



    Exclusive products

    Special category of products
    Select your currency
    PLN Złoty polski
    EUR Euro