• polski
 • English
 • Trolejbus

  Autor:

  60 

  Kubek bez ucha Trolejbus spełni wasze kolekcjonerskie fantazje.

  Z wyglądu autobus, ale tak jak tramwaj energię czerpie z sieci trakcyjnej. Tyle, że jeździ po jezdni, a nie torach. Trolejbus – wymyślony pod koniec XIX wieku, najpopularniejszy był w połowie XX wieku. W Polsce najdłuższą tradycję mają trolejbusy w Gdyni. Pierwszy uruchomiono w czasie wojny, by łączył Gdynię z Sopotem. Dziś na tej trasie kursuje linia 181, w mniejszej połowie obsługiwana przez autobusy. Poza tym trolejbusy jeżdżą na ponad dwudziestu trasach, a miasto jest dumne, że sprzyja ekologii. Spotkacie je również w Tychach i Lublinie.

  Czymkolwiek jeździcie i gdziekolwiek mieszkacie, trolejbus zawsze możecie mieć na naszym kubku. To wzór, który pasuje do wszelkich miejskich motywów, niekoniecznie tych związanych z transportem publicznym. Poklikacje w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie odpowiedź na wszystkie wasze kolekcjonerskie fantazje. Pamiętajcie tylko, że wzory prędko znikają i raczej rzadko wracają.

  • Kolory: Czarny
  • Kolekcje: Obrazy, Przedmioty
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Trolejbus spełni wasze kolekcjonerskie fantazje.

  Z wyglądu autobus, ale tak jak tramwaj energię czerpie z sieci trakcyjnej. Tyle, że jeździ po jezdni, a nie torach. Trolejbus wymyślony pod koniec XIX wieku, najpopularniejszy był w połowie XX wieku. Potem jeszcze na początku lat 70., gdy w wyniku kryzysu naftowego podrożały paliwa. Dziś najwięcej trolejbusów jest w miastach dawnego Związku Radzieckiego. W Polsce nigdy nie były obłędnie popularne, jeździły z różną intensywnością, zaledwie w 12 miastach. Dziś zostały w trzech. Najciekawsza jest pewnie historia trolejbusu w Dębicy. Linię łączącą zakłady Igloopolu z miastem uruchomiono w 1988 roku, z okazji obchodzonego pierwszy raz w powojennej Polsce Święta Niepodległości. Niespełna dwa lata później Igloopol upadł, a wraz z nim linia trolejbusowa.

  Najdłuższą tradycję mają trolejbusy w Gdyni. Pierwszy uruchomiono w czasie wojny, by łączył Gdynię z Sopotem. Dziś na tej trasie kursuje linia 181, w mniejszej połowie obsługiwana przez autobusy. Poza tym trolejbusy jeżdżą na ponad dwudziestu trasach, a miasto jest dumne, że sprzyja ekologii. Spotkacie je również w Tychach i Lublinie.

  Czymkolwiek jeździcie i gdziekolwiek mieszkacie, trolejbus zawsze możecie mieć na naszym kubku. To wzór, który pasuje do wszelkich miejskich motywów, niekoniecznie tych związanych z transportem publicznym. Poklikacje w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, a znajdziecie odpowiedź na wszystkie wasze kolekcjonerskie fantazje. Pamiętajcie tylko, że wzory prędko znikają i raczej rzadko wracają.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro