• polski
 • English
 • Ranny Ptaszek

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Ranny Ptaszek niezawodnie przebudza.

  Rannych ptaszków z definicji, ale również nocnych marków, którzy muszą dostosować się do rytmu świata. Świat czasem wybija z rytmu. Słoweński etnolog Božidar Jezernik w książce poświęconej kawie pisze, że wszędzie, gdzie pojawiała się kawa, wybuchały rewolucje, bo tak pobudza wyobraźnię.

  Dziś wyobraźni wymaga scena picia kawy w kawiarni. Nawet tak świetne miejsce jak Ranny Ptaszek – na krakowskim Kazimierzu, tuż obok wspaniałej ulicy Meiselsa – podaje kawę tylko na wynos. Żeby nie zaśmiecać świata, polecamy przyjść z własnym kubkiem. Z firmowym logo albo dowolnym z kawowych i krakowskich kolekcji. Można wybierać.

  • Kolory: Złoty
  • Kolekcje: Kraków, Miejsca, Natura, Obrazy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Ranny Ptaszek niezawodnie przebudza.

  Rannych ptaszków z definicji, ale również nocnych marków, którzy muszą dostosować się do rytmu świata. Świat czasem wybija z rytmu. Słoweński etnolog Božidar Jezernik w książce poświęconej kawie pisze, że wszędzie, gdzie pojawiała się kawa, wybuchały rewolucje. „Dzieje się tak dlatego, iż kawa jest najbardziej radykalna ze wszystkich napojów, ponieważ zawsze za jej przyczyną ludzie zaczynają myśleć. A kiedy ludzie zaczynają myśleć, stają się niebezpieczni na tyranów i dla przeciwników wolności myślenia i działania”.

  Myślenie pobudza marzenia i temu też służy kawa. Znamy opowiadanie, które przeczytaliśmy dla tytułu: „Pijąc kawę gdzie indziej”. Bohaterka, Dina trudne okoliczności życiowe ogrywa udawaniem. Gdy pije mleko, udaje, że to kawa. „Wyobrażałam sobie, że piję kawę gdzie indziej. W jakimś arabskim kraju, w którym czarna kawa, podawana w małych filiżankach, jest tak mocna, że przez kilka dni nie pozwala człowiekowi usnąć”.

  Dziś wyobraźni wymaga scena samego picia kawy w kawiarni. Nawet tak świetne miejsce jak Ranny Ptaszek – na krakowskim Kazimierzu, tuż obok wspaniałej ulicy Meiselsa – podaje kawę tylko na wynos. Żeby nie zaśmiecać świata, polecamy przyjść z własnym kubkiem. Z firmowym logo albo dowolnym z kawowych i krakowskich kolekcji. Można wybierać.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro