Kubek bez ucha Poznań mówi o tym, że zmiana jest możliwa.
Poznań, czyli stolica Wielkopolski, dogodnie położona między Berlinem a Warszawą. Dawniej to, co działo się w Berlinie przenikało najpierw tutaj, dopiero potem do Warszawy. Z czasem zrobiło się różnie, ale teraz w Poznaniu znowu jest fajnie. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Warto zajrzeć na Taczaka, zwłaszcza do prowadzonej przez świetnych ludzi kawiarni Taczaka 20 albo pokręcić się po Jeżycach.
Poznań ma wiele twarzy, nie wszystkie są sympatyczne. Długo uchodził za miasto zasłoniętych firanek, w którym prawie wszyscy udawali, że nie wiedzą, co się dzieje, a działy się rzeczy wstrętne. Zyskał też miano miasta milionerów, bo w schyłkowym PRL powstało tu kilka fortun, które pomnożone w latach 90. dały początek kapitalizmowi.
Na fali zmian w ostatnich latach Poznań staje się centrum ruchów progresywnych. Niektórzy mówią, że jest już nie tylko polską stolicą secesji, ale również tęczową. Działania istniejącej od 2015 roku grupy Stonewall sprawiły, że z mieszczańskiego zaścianka, Poznań wyrasta na przyjazne miejsce. Tutaj odbywają się najbarwniejsze parady równości, ale też dzieje się dużo pracy na rzecz lepszej codzienności osób LGBTQ+.
Rokrocznie odbywa się Festival Malta Poznań, gdzie można tu usłyszeć najmocniejsze głosy ludzi związanych z kulturą, a przy okazji posiedzieć na trawie nad jeziorem.
Kubek bez ucha Poznań mamy w kilku wersjach, do kompletu możecie dorzucić Łazarz, Jeżyce i Wildę. Albo zbudować sobie miejską kolekcję – mamy w Mamsam mnóstwo kubków z nazwami miast i dzielnic, nie tylko polskich. Oprócz Warszawy, Krakowa wraz z licznymi dzielnicami, są Trójmiasto, Wrocław, Berlin i trochę włoskich przyjemności, na przykład Napoli i Torino.
Przejrzyjcie dział Kolekcje, poklikajcie w tagi, pochodźcie po sklepie, a spełnicie kolekcjonerskie marzenia. Kubki bez ucha świetnie się kolekcjonują, bo nie zabierają miejsca. Trzy, cztery, a nawet więcej – włożone jeden w drugi, zajmują tyle, co jedna filiżanka.