• polski
 • English
 • KRYZYS

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Kryzys to najtrafniejsza pamiątka z lat 20. XXI wieku.

  W Mamsam lubimy pożartować, kochamy wycieczki, góry i morze, ale trzymamy rękę na pulsie Spraw. Wspieraliśmy Strajk Kobiet, pamiętamy o Ukrainie, w swoim czasie wypuściliśmy serię kubków Osiem gwiazdek. Nasze wzory układają się w galerię prac najzdolniejszych polskich grafików i graficzek, ale też opowiadają o współczesnej Polsce – o tym, co w niej śmieszne i o tym, co beznadziejne.

  Kryzys dziś wydaje się  beznadziejny. Ale zamiast pogrążać się w rozpaczy, przypomnijmy sobie piosenkę Brygady Kryzys „Nie ma nic”. Od nagrania czarnej płyty Brygady minęło 40 lat. Czas pokazał, że świat, na który czekano w latach 80. jednak nadszedł. A że inny niż marzyliśmy, to już inna historia.

  Kubek bez ucha Kryzys zapowiada się na hit w kolekcji Mamsam. Mamy w sklepie wzory, do których pasuje. Zalecamy kolekcjonować przekornie. Dobrobyt daje więcej nadziei niż Degrengolada.

   

   

   

  • Kolory: Czarny, Złoty
  • Kolekcje: Diss, Słowa, Sprawy
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   

  Opis

  Kubek bez ucha Kryzys to najtrafniejsza pamiątka z lat 20. XXI wieku.

  Zresztą, być może z całego naszego życia. Weźmy osoby urodzone w latach 70. XX wieku. Ledwo przyszły na świat, posypał się dobrobyt, który udawał Gierek. Potem były lata 80. – szara masakra. W latach 90. Polska nabrała kolorów, ale prędko okazało się, że zdecydowanie nie cała. W 2004 roku wraz z innymi krajami weszliśmy do Unii Europejskiej i wydawało się, że teraz już będzie dobrze. Aż w 2008 roku upadł amerykański bank inwestycyjny Lehman Brothers, ogłoszono wielki kryzys i nigdy go nie odwołano. W 2020 przyszła pandemia koronawirusa i liczne lockdowny, w 2022 Rosja zaatakowała Ukrainę. Jeśli ktoś przegląda media, to wie, jakie słowa pojawiają się w nich najczęściej. Inflacja. Drożyzna. UpadekKoniecŚmierć.

  Kubek bez ucha Kryzys musiał więc powstać. W Mamsam lubimy pożartować, kochamy wycieczki, góry i morze, ale trzymamy rękę na pulsie Spraw. Wspieraliśmy Strajk Kobiet, pamiętamy o Ukrainie, w swoim czasie wypuściliśmy serię kubków Osiem gwiazdek. Nasze wzory układają się w galerię prac najzdolniejszych polskich grafików i graficzek, ale też opowiadają o współczesnej Polsce – o tym, co w niej śmieszne i o tym, co beznadziejne.

  Kryzys dziś wydaje się  beznadziejny. Ale zamiast pogrążać się w rozpaczy, przypomnijmy sobie piosenkę Brygady Kryzys „Nie ma nic”. „Jeżeli jest coś nowego, Jeżeli jest nowy świat, Ten na który czekamy, I o którym marzymy, Na pewno nie ten, Na pewno nie, I tak tu już nie ma nic, Do stracenia” – śpiewał Tomek Lipiński. Od nagrania czarnej płyty Brygady minęło 40 lat. Czas pokazał, że świat, na który czekano w latach 80. jednak nadszedł. A że inny niż marzyliśmy, to już inna historia.

  Kubek bez ucha Kryzys zapowiada się na hit w kolekcji Mamsam. Mamy w sklepie wzory, do których pasuje. Zalecamy kolekcjonować przekornie. Dobrobyt daje więcej nadziei niż Degrengolada.

   

   

   


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro