• polski
 • English
 • Doktor Plaga

  50 

  Kubek bez ucha Doktor Plaga przypomina, że maseczki to żadna nowość.

  Maska Doktora Plagi przez wieki chroniła medyków przed zarazą. Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Na łyk kawy wystarczy odchylić. W czasach, gdy wszystko jest na wynos, warto mieć kubek bez ucha zawsze przy sobie. Zarazy nie zwalczy, ale chociaż nie będziemy śmiecić.

  • Kolory: Czarny

  Brak w magazynie

  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Autor: Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  Zakupy za 150 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Polska)
  Zakupy za 300 PLN lub więcej to darmowa dostawa! (Niemcy i Czechy)

  Opis

  Kubek bez ucha Doktor Plaga przypomina, że maseczki to żadna nowość.

  Maska Doktora Plagi dziś kojarzy się raczej z karnawałami w Wenecji, Halloweenem i różnymi imprezami, których uczestnicy przebierają się. Tymczasem przez wieki chroniła medyków przed zarazą. Wymyślił ją, wraz z całym ochronnym rynsztunkiem, Charles de L’Orme – lekarz Ludwika XIII. Projekt pochodzi więc z XVII wieku, znana wizualizacja – z wydanego w 1721 roku „Traktatu o zarazie” Jean-Jacquesa Mangeta. Gigantyczny dziób ptasiej maski mieścił zapachowe zioła, które miały neutralizować morowe powietrze.

  Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Na łyk kawy wystarczy odchylić. W czasach, gdy wszystko jest na wynos, warto mieć kubek bez ucha zawsze przy sobie. Zarazy nie zwalczy, ale chociaż nie będziemy śmiecić.  Exclusive products

  Special category of products

  7 kubków kosztuje tyle samo co 6. Po prostu wybierz siedem a ten ostatni naliczy się gratis. Odrzuć