• polski
 • English
 • Doktor Plaga

  Autor:

  70 

  Kubek bez ucha Doktor Plaga przypomina, że maseczki to żadna nowość.

  Maska Doktora Plagi przez wieki chroniła medyków przed zarazą. Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Na łyk kawy wystarczy odchylić. W czasach, gdy wszystko jest na wynos, warto mieć kubek bez ucha zawsze przy sobie. Zarazy nie zwalczy, ale chociaż nie będziemy śmiecić.

  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  Opis

  Kubek bez ucha Doktor Plaga przypomina, że maseczki to żadna nowość.

  Maska Doktora Plagi dziś kojarzy się raczej z karnawałami w Wenecji, Halloweenem i różnymi imprezami, których uczestnicy przebierają się. Tymczasem przez wieki chroniła medyków przed zarazą. Wymyślił ją, wraz z całym ochronnym rynsztunkiem, Charles de L’Orme – lekarz Ludwika XIII. Projekt pochodzi więc z XVII wieku, znana wizualizacja – z wydanego w 1721 roku „Traktatu o zarazie” Jean-Jacquesa Mangeta. Gigantyczny dziób ptasiej maski mieścił zapachowe zioła, które miały neutralizować morowe powietrze.

  Jakbyśmy nie narzekali, współczesne maseczki są wygodniejsze i mniej inwazyjne estetycznie. Na łyk kawy wystarczy odchylić. W czasach, gdy wszystko jest na wynos, warto mieć kubek bez ucha zawsze przy sobie. Zarazy nie zwalczy, ale chociaż nie będziemy śmiecić.


  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro