• polski
 • English
 • Krak

  Autor:

  50 

  Kubek bez ucha Krak to Kraków na wieki.

  Przesłania mówią, że od Kraka wszystko się zaczęło. On albo któryś z jego synów unicestwił Smoka Wawelskiego, jego córka Wanda nie chciała Niemca, a dalej z grubsza wiemy, jak było. Dziś w światowej świadomości Kraków funkcjonuje jako miejsce, które warto odwiedzać dla budowli z czasów renesansu, barokowych kościołów i niskich cen. Krak natomiast, przynajmniej krakowianom, kojarzy się z motelem Krak, który od lat 60. był ważnym elementem krajobrazu, a teraz zostały zgliszcza i kilka neonów, które zdobią modne miejsca.

  Tak czy inaczej, o ile się orientujemy, kawa nigdzie nie smakuje tak dobrze jak w Krakowie. Teraz, gdy kawę pije się na wynos, dobrze mieć własny kubek, by niepotrzebnie nie śmiecić.  Krakowska kolekcja kubków bez ucha rośnie z miesiąca na miesiąc. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, poszperajcie w sklepie. Skompletujecie plan miasta, a może i okolic.

  • Kolekcje: Nazwy
  • Kolory: Czarny
  Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
   
  Dodaj do listy życzeń
  Dodaj do listy życzeń

  SKU: 0830

  Opis

  Kubek bez ucha Krak to Kraków na wieki.

  Przesłania mówią, że od Kraka wszystko się zaczęło. On albo któryś z jego synów unicestwił Smoka Wawelskiego, jego córka Wanda nie chciała Niemca, a dalej z grubsza wiemy, jak było. Kraków zwany grodem Kraka, w nowoczesności radzi sobie dobrze. Jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, a przy tym świetnie położony – blisko gór i stoków narciarskich.  Ze względu na zabytki, bardzo popularny wśród turystów. Ostatnio przyjeżdżają rzadziej, co witamy z przyjemnością. Ze smoka został pomnik (ziejący efektownie ogniem), dokucza nam raczej smog.

  W światowej świadomości Kraków funkcjonuje jako miejsce, które warto odwiedzać dla budowli z czasów renesansu i barokowych kościołów. Ewentualnie, dla niższych niż we Florencji cen. Krak natomiast, przynajmniej krakowianom, kojarzy się z motelem Krak, który od lat 60. był ważnym elementem krajobrazu, a teraz zostały zgliszcza i kilka neonów, które zdobią modne miejsca. Krakowski bard Marcin Świetlicki śpiewał kilka lat temu w piosence „Gotham”: „Od kiedy upadł motel Krak, ja już nie ufam temu miastu”. Jak wyglądał motel, można zobaczyć tu: https://lensflare.pl/motel-krak/

  Tak czy inaczej, o ile się orientujemy, kawa nigdzie nie smakuje tak dobrze jak w Krakowie. Teraz, gdy kawę pije się na wynos, dobrze mieć własny kubek, by niepotrzebnie nie śmiecić.  Krakowska kolekcja kubków bez ucha rośnie z miesiąca na miesiąc. Poklikajcie w tagi, przejrzyjcie dział Kolekcje, poszperajcie w sklepie. Skompletujecie plan miasta, a może i okolic.  Exclusive products

  Special category of products
  Select your currency
  PLN Złoty polski
  EUR Euro